Hodnocení
areálu
8,4 *
z 10
více informací
Info z areálu On-line kamery

Výměna lanovky

Od roku 2006 byla v našem středisku v provozu čtyřsedačková lanová dráha POMA Unifix, která se ve své době stala první lanovkou v Orlických horách. Od té doby se doba posunula a komfort společně se zvýšeným bezpečím přepravy osob v lyžařských areálech nás přiměl k přemýšlení o výměně stávající čtyřsedačky. A protože jsme si řekli, že se nespokojíme jen tak s něčím, začali jsme hledat odpojitelnou šestisedačku s bublinou, která by byla v perfektním stavu. Nakonec jsme jedno takové zařízení objevili v rakouském lyžařském areálu Steinplatte a začali plánovat její výměnu za naši stávající čtyřsedačku.

Pokud vše půjde plánu a dle časového hamornogramu, měla by být šestisedačka připravena k provozu od 1.12.2020. Věříme, že s našimi dodavateli vše zvládneme i v této náročné době a všichni se tak budeme těšit z první šestisedačky v Orlických horách již v následující zimní sezóně.

O průběhu prací Vás budeme postupně informovat na této stránce, kde se budou objevovat fotografie a zajímavosti z projektu.

Upozornění: V souvislosti s výměnou lanové dráhy bude výrazně omezen letní provoz v roce 2020. Prosíme všechny návštěvníky při pohybu ve Ski centru o zvýšenou opatrnost zejména při pohybu stavební techniky. Vstup do Ski centra po dobu realizace projektu výměny lanové dráhy je na vlastní nebezpečí. Děkujeme za pochopení.