Hodnocení
areálu
8,4 *
z 10
více informací
Info z areálu On-line kamery

Výměna lanovky

Aktualizace 21.8.2020 - Během prázdnin pokračovala stavba v plném tempu a díky tomu došlo k realizaci betonových základů patek pro sloupy a spodní i horní stanici. Při demontáži starých sloupů, betonáži a montáži sloupů nových jsme se neobešli bez pomoci společnosti Tech-mont, která vlastní a provozuje vrtulník MiI-i8 pro stavebné-montážní práce ze vzduchu. Díky jejich profesionálnímu přístupu proběhlo vše hladce a v současné chvíli nové sloupy stojí na svém místě. Z posledních prací vrtulníku jsou také níže přiložené fotografie. Dále nás čeká dodělat horní a spodní stanici, roztáhnout a zaplést nové lano a pak oživit a uvést lanovku do provozu.

Aktualizace 4.6.2020 - Máme za sebou první dva měsíce prací, a tak nastal čas na malou rekapitulaci. Se začátkem měsíce května jsme zahájili demontáž naší stávající lanovky. Ve stejný čas se rakouští kolegové ve Steinplatte pustili do stejných prací na šestisedačce, která bude od prosince vozit zákazníky v našem středisku. V průběhu května jsme také předali staveniště dodavateli stavebních prací a začali k nám přijíždět kamiony s prvními částmi lanovky z Rakouska. Při demontáži sloupů se u nás prolétl také vrtulník a pomohl na místech, kam se nedostala pozemní technika. Video z této akce jsme umístili na náš fb profil, kam se na něho můžete prokliknout. Dále přikládáme několik fotek z proběhlých prací.

Od roku 2006 byla v našem středisku v provozu čtyřsedačková lanová dráha POMA Unifix, která se ve své době stala první lanovkou v Orlických horách. Od té doby se doba posunula a komfort společně se zvýšeným bezpečím přepravy osob v lyžařských areálech nás přiměl k přemýšlení o výměně stávající čtyřsedačky. A protože jsme si řekli, že se nespokojíme jen tak s něčím, začali jsme hledat odpojitelnou šestisedačku s bublinou, která by byla v perfektním stavu. Nakonec jsme jedno takové zařízení objevili v rakouském lyžařském areálu Steinplatte a začali plánovat její výměnu za naši stávající čtyřsedačku.

Pokud vše půjde plánu a dle časového hamornogramu, měla by být šestisedačka připravena k provozu od 1.12.2020. Věříme, že s našimi dodavateli vše zvládneme i v této náročné době a všichni se tak budeme těšit z první šestisedačky v Orlických horách již v následující zimní sezóně.

O průběhu prací Vás budeme postupně informovat na této stránce, kde se budou objevovat fotografie a zajímavosti z projektu.

Upozornění: V souvislosti s výměnou lanové dráhy bude výrazně omezen letní provoz v roce 2020. Prosíme všechny návštěvníky při pohybu ve Ski centru o zvýšenou opatrnost zejména při pohybu stavební techniky. Vstup do Ski centra po dobu realizace projektu výměny lanové dráhy je na vlastní nebezpečí. Děkujeme za pochopení.