Hodnocení
areálu
8,4 *
z 10
více informací
Info z areálu On-line kamery
limg  

Otevřené veřejné závody 2016

Sobota 19.3. patřila Říčkovské superkombinaci a večerním paralelním slalomům. Akce se vydařily, podívejte se na fotografie a výsledky!

Říčkovská superkombinace

V sobotu 19.3.2016 se konal další ročník tradičního závodu Říčkovská superkombinace. Jak již z názvu vyplývá, jednalo se o závod kombinovaný, kde účastníci prokazovali dovednosti na sjezdových a následně běžeckých lyžích. V rámci závodu bylo také možné odjet pouze obří slalom, takže účast byla podpořena členy závodního oddílu, kteří pojali sobotní akci jako vhodný trénink obřáku na černé sjezdovce. Konečný počet závodníků se ustálil na čísle 40.

Výsledky naleznete ZDE.


Večerní paralelní slalomy

Na stejný den, kdy se uskutečnila Říčkovská superkombinace, se přesunul náhradní termín dalšího závodu – Večerních paralelních slalomů. Atraktivní akce, která se koná tradičně na sjezdovce Můstek při umělém osvětlení, opět přilákala několik desítek účastníků (přesně 33). Závodníci poměřovali své dovednosti ve dvoukolovém slalomu a vítěz postupoval pavoukem směrem k předním místům celkového pořadí.

Každý měl nárok na jednu porážku, která mu zaručovala šanci v opravném pavoukovi. Druhá porážka znamenala vypadnutí ze závodu. Výbornou kulisu vytvořili přítomní diváci, kteří závodníky přišli podpořit. Občerstvení zajistil tradičně pan Toman přímo v cílovém prostoru. Zázemí pro after party, kde se následně hodnotil také průběh závodu, nabídl stan Iglů.

Výsledky naleznete ZDE.