Hodnocení
areálu
8,4 *
z 10
více informací
Info z areálu On-line kamery

Zahájení letní sezóny

30.4.2019

Zahájení letní sezóny se nezadržitelně blíží. Provoz Ski centra vypukne opět první sobotu v červnu (1.6.). Letní otevírací doba je následující: červen, září o víkendech. Červenec, srpen každý den. Vždy v době 9.00 - 17.00 hod. Lanovka bude jezdit každou půlhodinu krom intervalu 12.30 hod.

A na co se můžete těšit? V provozu bude čtyřsedačková lanovka, která Vás a případně i Vaše kolo vyveze na vrchol Zakletého, odkud je to již kousek k páteřní cestě vedoucí po hřebeni Orlických hor, tzv. Jiráskově cestě. Využít samozřejmě můžete i další cesty. Od prvního června budou v provozu také oba dva naše traily v bikeparku. Na tom modročerveném bude probíhat zkraje sezóny výstavba nového dojezdu, takže se můžete těšit na nové klopenky. Kdo nepoužije své kolo, má k dispozici naši půjčovnu s ikonickou značkou kol Rocky Mountain.

Již v loňském roce jsme nabídku naší půjčovny rozšířili o čtyři elektrokola značky Author a pro letošní rok je doplníme o dalších pět kusů. Cyklohit posledních několika let si tak našel své pevné místo také v našem areálu a umožní poznat krásu Orlických hor dalším a dalším skupinám nadšenců, kteří by z různých důvodů na klasické kolo vyrazit již nemohli nebo nechtěli. Elektrokola mají určitě své místo, zvláště v náročném horském terénu a Ski centrum Říčky se od letošní sezóny stává jejich významnou baštou.

Kola a elektrokola lze vypůjčit již během května po předchozí domluvě v době 8.00 - 16.00 hod. na tel. čísle 603 521 415.

Mezi stálice letního provozu v našem areálu bezesporu patří jízda po červené sjezdovce terénní károu nebo koloběžkou. Poslední roky máme také k dispozici silniční koloběžky zejména pro objevování rozmanitých zákoutí Obce Říčky. Kdo ale preferuje raději sporty jako tenis, volejbal či fotbal, tak na toho již čeká multifunkční hřiště přímo u nástupu na lanovku. K dalším aktivitám patří také lanové centrum, které sousedí s naším areálem.

O dočerpání tolik potřebné energie se postará restaurace Skirest, která je široko daleko vyhlášena svou slunnou terasou a také bohatou nabídkou jídel z čerstvých surovin. Provoz restaurace začíná již 4.května.

Letošní rok pro Vás chystáme také několik novinek, se kterými Vás postupně seznámíme.

Těšíme se na Vás také v letní sezóně.

text Jan Duffek