Hodnocení
areálu
8,4 *
z 10
více informací
Info z areálu On-line kamery

Výměna lanové dráhy ve Ski centru Říčky

4.5.2020

Někteří z Vás věděli, jiní tušili a pro ostatní je to horká novinka. Poslední rok jsme plánovali a připravovali opravdovou novinku a velikou investiční akci. Nyní již můžeme s radostí prozradit, že v našem areálu bude od zimní sezóny 2020/2021 nově v provozu šestisedačková lanová dráha.

Stávající čtyřsedačkovou lanovou dráhu POMA Unifix jsme začali demontovat a na jejím místě stane šestisedačková lanovka 6CLD-B Leitner s odpojitelným systémem uchycení a bublinou. Harmonogram prací při výměně lanovky zahrnuje demontáž stávající lanovky, následné stavební práce a poté bude zahájena montáž šestisedačky. V listopadu bychom se měli dostat ke schválení ze strany patřičných úřadů a pokud bude dostatečná vrstva sněhu pro spuštění areálu, tak půjdeme od 1.12.2020 do provozu.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z provozu šestisedačky v rakouském lyžařském areálu Steinplatte.

Další informace z průběhu projektu můžete sledovat na stránce „VÝMĚNA LANOVKY“ nebo také na našem FB profilu.

text Jan Duffek

Upozornění: V souvislosti s výměnou lanové dráhy bude výrazně omezen letní provoz v roce 2020. Prosíme všechny návštěvníky při pohybu ve Ski centru o zvýšenou opatrnost zejména při pohybu stavební techniky. Vstup do Ski centra po dobu realizace projektu výměny lanové dráhy je na vlastní nebezpečí. Děkujeme za pochopení.