Hodnocení
areálu
8,4 *
z 10
více informací
Info z areálu On-line kamery

Scarpa skialp night - HUDY český pohár ve skialpinismu

16.2.2019
V sobotu 16. 2. 2018 proběhl za krásného počasí 3. ročník skialpinistického závodu Scarpa Skialpnight, který byl letos zařazen do seriálu závodů Hudy českého poháru ve skialpinismu. Na start tohoto večerního závodu dorazilo 100 závodníků, kteří na vrchu Zakletém a v jeho blízkém okolí soupeřili ve dvanácti kategoriích a na celkem pěti různých tratích.

propozice ke stažení zde

přihláška na závody

výsledky

V elitní kategorii mužů zvítězil v čase 1h24:39 Dominik Sádlo z ALKVK Ski Trab, který se stal držitelem putovní trofeje s názvem „Dvanácterák“. Druhé místo obsadil Jakub Fabián ze Skialp Dolní Morava a na třetím místě závod dokončil Michal Štantejský závodící za SAC Špindlerův Mlýn.

Mezi elite veterány zvítězil Jan Pochobradský ze Skialpin klub H.S. Orlické hory, který dosáhl času 1h35:44. Druhé místo vybojoval Miroslav Duch z ALKVK Ski Trab, který zaostal o pouhých 25 vteřin a na třetím místě dojel do cíle Michal Veselý ze Stěna HK.

Ženskou elitní kategorii ovládla Karolína Grohová (HUDY La Sportiva / Spartak Vrchlabí) v čase 1h27:32, na druhém místě skončila Johana Macková (Dynafit) a třetí místo obsadila Jitka Kramolišová závodící za X - Face.

V kategorii elite veteránek byla nejrychlejší Radka Doskočilová ze Skialp Dolní Morava, druhé místo vybojovala Denisa Hančová závodící za ALCATON HSK Horní Rokytnice a pro třetí místo si dojela Lenka Hepnarová ze Skialpin klubu H.S. Orlické hory.

Hojně obsazené byly tradičně kategorie Hobby a Freetour. Dvoukolovou trať kategorie Hobby zvládl mezi muži nejrychleji Miloš Jakeš před Milanem Záleským a Martinem Matějovičem. Mezi ženami kralovala Tereza Kalousová, druhá byla Martina Doskočilová a třetí dojela Lucie Seidlová. V kategorii Freetour kralovali manželé Jana a Miloslav Konířovi.                                                                     

Všem zúčastněným moc děkuji za skvělou atmosféru a smysl pro fair play a velmi se těším na setkání u dalšího ročníku.

Skol

O. Kalousek