Info z areálu On-line kamery

Léto 2019 ve Ski klubu Ústí nad Orlicí

26.8.2019

Tradičně první letní akcí byl i letos hudební dýchánek pod sjezdovkami, nesoucí název ŘíčkyFest.

V pátek 5.července na terase ve Ski centru Říčky vystoupily  kapely Bezefšeho, Josef IX., -123minut a  skupina Fleret z Vizovic. Návštěvnost byla sice malinko za očekáváním, ale ti kteří přišli, rozhodně nelitovali a prožili krásný hudební zážitek.

Stálicí letního programu v Říčkách je horský triatlon Říčkovský Golem. Letošní, již 34. ročník, se konal 20. července a na start plavecké části se v Pastvinách U Kapličky postavilo úctyhodných 125 závodníků. Po 600m plavání následovala cyklistická etapa s cílem v Říčkách a nakonec závěrečný běh v okolí Ski centra.

Letošní ročník byl jednoznačně pod taktovkou teamu FORT SMC Ústí nad Orlicí, jehož závodníci obsadili v elitní mužské kategorii první tři místa v pořadí 1. Procházka Jakub, 2. Záleský Milan, 3. Skotálek Jan. Mezi ženami ovládla 34. ročník Chládková Simona, 2. místo Tomášová Lenka, 3. místo Tomášová Barbora.

Všem závodníkům děkujeme za účast a smysl pro fair play a těšíme se na setkání u jubilejního 35. ročníku Říčkovského Golema.

V létě nezaháleli ani členové závodního družstva našeho Ski klubu a přípravu na další sezónu zahájili začátkem května na šestidenním soustředění v Rakouska na ledovci Kaunertal. Počasí bylo výborné a množství sněhu za poslední roky nevídané. Věnovali se volné jízdě, cvičením, i nácviku jízdy ve volném terénu a hlubokém sněhu.

Po návratu naši závodníci absolvovali povinné motorické testy a počínaje květnem začali fyzickou přípravu na pravidelných kondičních trénincích v Ústí a Žamberku.

Během letních měsíců absolvovali šestidenní soustředění v Beskydech na Dolní Bečvě, k tomu dva víkendové kempy v Žamberku, také si byli zaskákat do vody na lyžích v acrobatparku Aleše Valenty ve Štítech a prohnali po hladině Hradecké pískovny wakeboardy v Cable Wake parku. V červenci a srpnu se také konaly pravidelné tréninky v Ústí nad Orlicí a Žamberku a do rozmanité přípravy byly zařazeny  i skvělé trailové tratě v našem Ski centru.

Poslední týden v srpnu proběhne týdenní kondiční soustředění v Žamberku, kterého se účastní 30 členů závodního oddílu napříč všemi věkovými kategoriemi. Starat se o program i kvalitní tréninky bude denně šest trenérů a bydlení i stravu zařídí jako každoročně autokemp Žamberk a restaurace Babeta v areálu pod Černým lesem.

Léto bude skoro za námi, ale v Říčkách se pořád něco děje…

Závěrem mi dovolte, abych Vás pozval na Říčkovský Masakr, jehož 4. ročník proběhne v sobotu 31. srpna a udělá symbolickou tečku za letošními letními prázdninami a také na další ročník volejbalového turnaje Lyžníkova smeč, který se bude konat 7. září na kurtech chaty Karosa.