Hodnocení
areálu
8,4 *
z 10
více informací
Info z areálu On-line kamery
limg  

Příprava závodníků našeho oddílu lyžování

Prázdniny jsou již za svou polovinou a závodníci ski klubu se intenzivně připravují na další sezónu.

Předžáci a přípravka absolvovala dva víkendové kempy v Žamberku, kdy na ně každý den čekaly dvě tréninkové jednotky a společný oběd. Kondiční tréninky byly zaměřeny na všeobecnou přípravu, spolu s rozvojem koordinačních schopností formou gymnastické průpravy a speciálních balančních pomůcek. Průprava byla zpestřena také jízdou na kole, kolečkových bruslích, plaváním a jízdou na tobogánech.

Pro žáky,juniory i dospělé byly zorganizovány dvě soustředění. Na začátku prázdnin šestidenní trénink v Beskydech na Dolní Bečvě a minulý týden čtyřdenní kemp v Hradci Králové.

Na Dolní Bečvě bylo 14závodníků, na které čekalo v blízkém okolí ubytování, plno možností pestrého a kvalitního tréninku. Denně byly připraveny 4tréninkové jednotky, v kterých pro představu závodníci zvládli na kolech vystoupat na vrcholy Radhoště, Pusteven, Soláně, na kolečkových bruslích ujet 35km, vybíhat do schodů fotbalového stadiónu i do místních kopců, opičí dráhy na fotbalovém hřišti i v písku,…. Kromě těchto náročných tréninků byl prostor také na tenis, beachvolejbal, lanové centrum, lekci golfu a fotbal.

V Hradci jsme byli ubytování v městských lázních a dojížděli do Wake parku Hradec Králové, kde se jezdilo na vodních lyžích, wakeboardu, trénovalo se v písku, také na Slackline a hrál se beachvolejbal. V centru jsme na Labi vyzkoušeli také jízdu na paddleboardech.

V následujících dnech závodníky ski klubu čeká několik tréninků a od 23.8. do 28.8. soustředění pro všechny kategorie v Žamberku.

zpět