Hodnocení
areálu
8,4 *
z 10
více informací
Info z areálu On-line kamery
limg  

Všeobecné info

15.3.2020

KONČÍME!!!

v reakci na NOUZOVÝ STAV v České republice vedení Ski klubu Ústí nad Orlicí, z. s. rozhodlo až do odvolání o UZAVŘENÍ sjezdovek a všech objektů ve Skicentru v Říčkách v Orlických horách včetně „závodnické boudy“.

Ski klub Ústí nad Orlicí současně ruší veškeré tréninky a jakékoli další aktivity.

 

Děkujeme za pochopení.

12.3.2020

1 vítež a 4 medailisté v celkovém hodnocení POH jsou ze Ski klubu Ústí nad Orlicí

V neděli měl být ukončen POH finálovým závodem v Říčkách, vzhledem k situaci v Evropě a omezením byl však závod zrušen bez náhrady a vítězové budou odměněni v náhradním termínu. Naši závodnící ve zkrácené sezóně Poháru Orlických hor, který se skládal nakonec jen z pěti závodů, zaznamenali mnoho úspěchů. V celkovém hodnocení POH zvítězil Jakub Kellner - když ve třech startech zaznamenal tři vítezství v Červené Vodě, Českých Petrovicích a Deštném. Na 2.místě celkového pořadí skončila hned trojice závodníků Ski klubu - Silva Černohousová, Tereza Rábová a Marek Černohous. Na 3.místo se probojovala Anna Břízová. Mezi deset nejlepších nakoukli v celkovém hodnocení ještě Josef Bříza devátý a Mytylda Burešová desátá. 

V jednotlivých závodech POH děti Ski klubu dohromady získaly 16 medailí. Nejvíce si jich odnesla Tereza Rábová - hned pět - jednu zlatou, jednu stříbrnou a tři bronzové. Jakub Kellner - třikrát zlatou. Silva Černohousová 2 x zlatou a jedenkrát bronzovou. Marek Černohous - jedna zlatá medaile a dvě stříbrné. Anna Břízová - zlatá a bronzová.                                                                                                                                                                                  

V jednotlivých závodech pak také byli do desátého místa - Josef Bříza - 3 x 6.místo, Matylda Burešová - 5., 7. a 9.místo, Emílie Smoláková - 5.místo, Martin Hořický 8. a 9.místo, Matěj Hroch 8.místo, Karolína Hořická 9. a 10.místo, Kristýna Hořická 9.místo.                                                                                                                                                        

Všem blahopřejeme a doufáme, že příští sezóna bude nejen stejně úspěšná, ale i kompletní.

 

2.3.2020

Jan Glatt 5tý na MČR juniorů a úspěchy žáků Ski klubu na Skiinterkritériu i v závodech RKZ

Jan Glatt, prvním rokem junior, vybojoval 5té místo v alpské kombinaci na MČR juniorů ve Špindlerově Mlýně. Byla to kombinace super obřího slalomu a slalomu. Honza se taky účastnil závodů Českého poháru, kde hned sedmkrát bodoval. Body se udělují jen za umístění v nejlepší třicítce výskledkových listin. Věřím, že se v příští sezóně k němu přidají i další členové Ski klubu, kteří budou v kategorii juniorů noví.

V Říčkách se jako každoročně konalo Skiinterkritérium. Na těchto mezinárodních závodech startovalo deset žáků Ski klubu z řad žactva. V konkurenci téměř padesátí závodníků různých národností zajel z našich dětí nejlepší výsledky Jakub Kellner. Obsadil 12.místo v obřím slalomu a 16.místo ve slalomu. Mezi mladšími žákyněmi překvapila výborným výkonem ve slalomu Lucie Peterková a zajela 19.místo.

Vzhledem ke špatným sněhovým podmínkám se odjela jen část závodů RKZ žactva, ale vždy byly plně obsazeny a konkurence v nich byla tudíž maximální. Největších úspěchů pravidelně dosahoval Jakub Kellner, který ve většíně závodů bojoval o stupně vítězů. Medaile mu sice letos těsně unikaly, ale i tak mu patří velká gratulace. Kuba vybojoval - 4.místo OSL Pec, 5.místo VZ Pec, 6.místo SG Kouty, 2x8.místo SL Pec a OSL Bílá, 10.místo SL Kouty. Do nejlepší patnáctky v republikových závodech nahlédli také Tereza Rábová - 15.místo OSL Pec a Matouš Glatt - 15.místo SL Pec.

Z.Ch.

14.1.2020

Úspěchy dětí ski klubu na závodech ÚKZ v Říčkách a POH v Červené Vodě

Ski klub Ústí nad Orlicí uspořádal  6.-7.1.2020 dva závody ÚKZ v SG. Počasí nám přálo a v Říčkách se uskutečnily kvalitní a krásné závody za účasti téměř 180 závodníků v kategoriích mladšího a staršího žactva. Naši závodníci využili znalosti domácího kopce a získali pro naše "barvy" pět bronzových medailí. Dvakrát třetí byl Marek Černohous, Kuba Kellner a jednou bronzová Karolína Lamošová, která byla v druhém závodě pátá. Do nejlepší patnáctky nahlédli také: Sylva Černohousová 7 a 8.místo, Josef Bříza 7 a 11.místo, Matouš Glatt 9 a 11.místo, Anežka Beranová 2x 11.místo, Ent Lukáš 11 a 12.místo, Markéta Glattová 2x 12.místo, Emilka Smoláková a Tereza Rábová 12.místo, Lucka Peterková 13.místo. 

V neděli se v Červené Vodě uskutečnil první závod ze série poháru Orlických hor. Závodníci skiklubu vystoupali na stupně vítězů hned pětkrát. Z vítězství se radovali Sylva Černohousová a Jakub Kellner, na sříbrnou pozici dosáhl Marek Černohous a bronzové medaile si domů odnesli Tereza Rábová a Anička Břízová. V nejlepší desítce ve svých kategoriích se na osmých místek objevili Martin Hořický a Matěj Hroch.

Teď nás čekají první závody RKZ ve Špindlerově Mlýně na kopci Stoh, dále pak žáci jedou na ZODM na Klínovec a 24.-25.1. se vracíme do Říček na mezinárodní závody Skiinterkriterium. Všem přejeme hodně úspěchů, dostatek sněhu a hlavně pevné zdraví. Tímto myslíme hlavně na Káju Lamošovou, která se po zářijovém úrazu ramene a rehabilitaci vrátila na zasněžené svahy ve skvělé formě a proháněla už po pár dnech na lyžích nejlepší závodnice své kategorie. Po včerejším pádu v závodech na Bíle se však opět zranila a zotavuje se v ostravské nemocnici. Všichni na ni myslíme, posíláme pozdravy a přejeme brzké uzdravení.

ZCH

 

13.12.2019

Zakončení podzimní přípravy v Itálii

Závodnici skiklubu Ústí nad Orlicí na začátku prosince zakončili tříměsiční podzimní přípravu na ledovcích tréninkem v Itálii ve středisku Val di Fiemme. Týden před naším příjezdem napadlo přes metr sněhu a my si užili nejen slunečné počasí po celou dobu našeho pobytu, ale také skvělé sněhové podmínky, kdy jsme nalyžovali přes 100km volné jízdy a absolvovali také dva dny tréninku ve slalomu. Měli jsme k dispozici celou sjezdovku spolu s italskými týmy a žákům připravili více než šedesát brán v každé jízdě. Letos jsme byli na dvou týdenních kempech v Litvě, na čtyřech výjezdech na rakouském ledovci Kaunertal a taky v už zmíněné Itálii. 10.12. jsme zahájili lyžování v areálu v Říčkách. Snad nám bude zima přát a užijeme si stejně příjemné podmínky jako na trénincích v zahraničí.

 

20.10.2019

Příprava na sněhu začala v litevské hale a na rakouských ledovcích

Členové závodního oddílu spolu s trenéry Ski klubu Ústí nad Orlicí zahájili lyžařskou přípravu na nadcházející sezónu již v září v litevské hale - Snow Arena Druskininkai. Strávili jsme tam šest dní, absolvovali devět dvouhodinových tréninků, kdy jsme zdokonalovali slalomovou techniku převážně při jízdě v bránách. Tohoto kempu se zúčastnilo jedenáct závodníků z kategorie žactva i juniorů a tři trenéři. Kvůli horším sněhovým podmínkám jsme letos odložili odjezd na ledovec do Rakouska až na 6.10. Počasí nám přálo a během pěti dnů jsme najezdili mnoho kilometrů volné jízdy, kdy jsme se věnovali nácviku převážně dlouhých a středních oblouků, koordinačním cvičením a zdokonalovali techniku. Dle plánu nás čekají ještě tři týdenní kempy na Kaunertale a v prosinci Itálii. Pak už snad budeme moct od 9.12. navázat na zimní sezónu lyžováním na domácím kopci v Říčkách.

Z.Ch.

 

21.8.2019

Prázdniny se blíží ke konci, ale naše lyžaře čeká ještě kondiční soustředění v Žamberku

Brzy bude školním prázdninám konec, ale členové Ski klubu Ústí nad Orlicí nezaháleli celé léto. Během letních měsíců absolvovali šestidenní soustředění v Beskydech na Dolní Bečvě, k tomu dva víkendové kempy v Žamberku, také si byli zaskákat do vody na lyžích v acrobatparku Aleše Valenty ve Štítech a prohnali po hladině Hradecké pískovny wakeboardy v Cable Wake parku. Během července a srpna se také konaly pravidelné tréninky v Ústí nad Orlicí a Žamberku. Byli jsme i v Říčkách na kolech vyzkoušet skvělé trailové tratě, které můžeme všem jen doporučit. 

Poslední týden v srpnu budeme mít týdenní kondiční soustředění v Žamberku, kterého se účastní 30 členů závodního oddílu napříč všemi věkovými kategoriemi. Starat se o program i kvalitní tréninky bude denně šest trenérů a bydlení i stravu zařídí jako každoročně autokemp Žamberk a restaurace Babeta v areálu pod Černým lesem. Teď už jen aby nám přálo počasí.

Pokud má kdokoliv zájem přidat se do Ski klubu a chce s námi absolvovat tréninky, soustředění, ledovce, závody,... máte možnost se v září a říjnu zúčastnit dalších náborů v Ústí nad Orlicí. Datum a čas konání bude upřesněno na konci srpna.

Z.CH.

 

více zde
12.5.2019

Zahájení nové sezóny - Kaunertal

Začátkem května jsme zahájili přípravu na další sezónu. Vyrazili jsme na šestidenní soustředění do Rakouska na ledovec Kaunertal. Počasí bylo výborné a množství sněhu za poslední roky nevídané. Věnovali jsme se volné jízdě, cvičením, i nácviku jízdy ve volném terénu a hlubokém sněhu. V pátek jsme pak vše zakončili tréninkem slalomu v krátkých tyčích. V sobotu většina členů závodního oddílu absolvovala povinné motorické testy. Od května se také konají pravidelné kondiční tréninky v Ústí a Žamberku. V plánu je dále soustředění v Beskydech, víkendové tréninkové kempy, jízda na Wakeboardech, skoky na lyžích do vody ve Štítech a srpnové soustředění v Žamberku.

Z.Ch.

 

28.4.2019

Hodnocení sezóny 18/19

Do přípravy se v sezóně 2018/19 zapojilo 43 závodníků všech věkových kategorií od přípravky až po Masters. Na celoročním programu se podílelo také 14 trenérů. Celá letní i kondiční příprava proběhla dle plánu.

Pro kategorii přípravky a předžáků jsou od května do prosince organizovány pravidelné pondělní tréninky, k tomu také dva víkendové kondiční kempy, týdenní soustředění v Žamberku a podzimní lyžování na ledovci v Rakousku a v Itálii.

Kategorie žáků, juniorů a dospělých měly od května tři až čtyři kondiční tréninky týdně, k tomu dvě šestidenní soustředění v Beskydech a Žamberku. Žáci absolvovali také trénink na wakeboardech v Hradci Králové a skoky do vody ve Štítech v areálu Aleše Valenty. V září jsme se vydali poprvé na trénink do lyžařské haly v Litvě. Následně jsme na ledovcích strávili během pěti tréninkových kempů 30 dní. V prosinci jsme plynule navázali s přípravou na sněhu v Říčkách, kde jako každoročně byly díky výborné práci zaměstnanců ski centra, a skvěle upraveným sjezdovkám perfektně připraveny tratě k tréninkům i závodům v SG, za což bych chtěl všem alespoň touhle cestou poděkovat.

Letošní výsledky juniorů a účast na závodech byly poznamenány zraněními i školními povinnostmi jednotlivých závodníků. Dlouhodobě nejlepší členka klubu Karolína Kloučková se po loňské komplikované zlomenině nohy ještě stále nemohla vrátit na lyže a Vojta Slavíček si v lednu natrhl vazy v koleni a sezóna pro něj skončila předčasně. Ostatní junioři kvůli maturitním ročníkům, či nástupu na VŠ zvládli absolvovat jen pár závodů Českého poháru, kde dvou čtrnáctých míst dosáhli Adéla Faltusová a Vojta Slavíček. Člen našeho klubu Filip Gorski obhájil celkové prvenství v Sudetském poháru.

Žáci se účastnili závodů RKZ, ÚKZ a POH.  Několik našich závodníků také startovalo na Skiinterkritériu, kde se v mezinárodní konkurenci prosadili jako dvanáctá Karolína Lamošová a třináctý Matouš Glatt. V republikových závodech dosáhl nejlepších výsledků Matouš Glatt – byl jednou páty a třikrát šestý, na MČR skončila Karolína Lamošová pátá a osmá.

V POH startovali spolu s žáky také předžáci a přípravka. V celkovém pořadí POH se hned čtveřice závodníků umístila na stupních vítězů – druzí byli Matouš Glatt a Josef Bříza, třetí Silva Černohousová a Marek Černohous. V sérii šesti závodů náš klub získal patnáct medailí. Zlato vybojoval Matouš Glatt a Tereza Rábová, stříbro Matouš Glatt 3x, Marek Černohous 2x, Josef Bříza 2x, Ema Kellnerová jednou a bronz Černohousová 2x, Černohous 2x a Matylda Burešová jednou.  

            V další sezóně počítáme s podobnou kondiční přípravou, počty soustředění i ledovců jako minulý rok. Což znamená organizaci 70 kondičních tréninků, 50 dnů soustředění a 65 lyžařských tréninků v Říčkách. Budeme pokračovat v náborech ve školách i veřejných závodech. Rádi bychom oslovili touto cestou také členy Ski klubu, aby zapojili do závodní činnosti své rodiny, děti, vnuky a známé, protože úbytek závodníků z řad přípravky a předžáků je znatelný, přitom zabezpečení tréninků i lyžařské podmínky a možnosti v Říčkách, patří v porovnání s ostatními kluby v republice mezi nejlevnější a taky jedny z nejlepších.   

Za sezónu 2018/19 byli nejlepšími závodníky vyhodnoceni:

žáci: Matouš Glatt, Karolína Lamošová, Jakub Kellner

Přípravka a Předžáci:  Josef Bříza, Ema Kellnerová

Z.Ch.

7.4.2019

POH - finále Říčky a ukončení sezóny

17.3. se v Říčkách konal finálový závod série poháru Orlických hor. Panovaly téměř letní teploty, ale díky výborné práci pořadatelů a členů Ski klubu Ústí nad Orlicí se nám podařilo uspořádat jeden z nejkvalitnějších závodů sezóny, na kterém startovalo více než 200 dětí z řad přípravky, předžáků a žáků.  Na domácím kopci se na stupních vítězů umístila hned čtveřice našich závodníků. Vítězství vybojovala Tereza Rábová a na druhých místech skončili Matouš Glatt, Emílie Smolákova a Ema Kellnerová. Do nejlepší desítky nakoukli také čtvrtý Jakub Kellner, osmý Josef Bříza i Sam Janecký a devátá Anna Břízová.

V celkovém pořadí POH skládajícího se ze šesti závodů, se hned čtveřice závodníků Ski klubu Ústí nad Orlicí umístila na stupních vítězů – druzí byli Matouš Glatt a Josef Bříza, třetí Silva Černohousová a Marek Černohous. Celkově získal náš klub v POH patnáct medailí. Zlato vybojoval Matouš Glatt a Tereza Rábová, stříbro Matouš Glatt 3x, Marek Černohous 2x, Josef Bříza 2x, Ema Kellnerová jednou a bronz Černohousová 2x, Černohous 2x a Matylda Burešová jednou.  

6.4. jsme již tradičně zakončili sezónu klubovými závody. Soutěžilo se v jednotlivcích, ale také v družstvech, které proti sobě zápolily v paralelním slalomu. Všichni zúčastnění se dobře bavili a obzvlášť v družstvech se povzbuzovali, aby dosáhli co nejlepších výkonů. Každý si odnesl nejen hodnotné ceny, ale také zážitky z netradičního soutěžení, v obvykle individuálním sportu.

Všem závodníkům gratulujeme a věříme, že budou dále pilně pracovat, aby dosahovali i v další sezóně co nejlepších výsledků.

Z.CH.

 

12 3 4 5