Hodnocení
areálu
8,4 *
z 10
více informací
Info z areálu On-line kamery
limg  

Všeobecné info

20.10.2019

Příprava na sněhu začala v litevské hale a na rakouských ledovcích

Členové závodního oddílu spolu s trenéry Ski klubu Ústí nad Orlicí zahájili lyžařskou přípravu na nadcházející sezónu již v září v litevské hale - Snow Arena Druskininkai. Strávili jsme tam šest dní, absolvovali devět dvouhodinových tréninků, kdy jsme zdokonalovali slalomovou techniku převážně při jízdě v bránách. Tohoto kempu se zúčastnilo jedenáct závodníků z kategorie žactva i juniorů a tři trenéři. Kvůli horším sněhovým podmínkám jsme letos odložili odjezd na ledovec do Rakouska až na 6.10. Počasí nám přálo a během pěti dnů jsme najezdili mnoho kilometrů volné jízdy, kdy jsme se věnovali nácviku převážně dlouhých a středních oblouků, koordinačním cvičením a zdokonalovali techniku. Dle plánu nás čekají ještě tři týdenní kempy na Kaunertale a v prosinci Itálii. Pak už snad budeme moct od 9.12. navázat na zimní sezónu lyžováním na domácím kopci v Říčkách.

Z.Ch.

 

21.8.2019

Prázdniny se blíží ke konci, ale naše lyžaře čeká ještě kondiční soustředění v Žamberku

Brzy bude školním prázdninám konec, ale členové Ski klubu Ústí nad Orlicí nezaháleli celé léto. Během letních měsíců absolvovali šestidenní soustředění v Beskydech na Dolní Bečvě, k tomu dva víkendové kempy v Žamberku, také si byli zaskákat do vody na lyžích v acrobatparku Aleše Valenty ve Štítech a prohnali po hladině Hradecké pískovny wakeboardy v Cable Wake parku. Během července a srpna se také konaly pravidelné tréninky v Ústí nad Orlicí a Žamberku. Byli jsme i v Říčkách na kolech vyzkoušet skvělé trailové tratě, které můžeme všem jen doporučit. 

Poslední týden v srpnu budeme mít týdenní kondiční soustředění v Žamberku, kterého se účastní 30 členů závodního oddílu napříč všemi věkovými kategoriemi. Starat se o program i kvalitní tréninky bude denně šest trenérů a bydlení i stravu zařídí jako každoročně autokemp Žamberk a restaurace Babeta v areálu pod Černým lesem. Teď už jen aby nám přálo počasí.

Pokud má kdokoliv zájem přidat se do Ski klubu a chce s námi absolvovat tréninky, soustředění, ledovce, závody,... máte možnost se v září a říjnu zúčastnit dalších náborů v Ústí nad Orlicí. Datum a čas konání bude upřesněno na konci srpna.

Z.CH.

 

více zde
12.5.2019

Zahájení nové sezóny - Kaunertal

Začátkem května jsme zahájili přípravu na další sezónu. Vyrazili jsme na šestidenní soustředění do Rakouska na ledovec Kaunertal. Počasí bylo výborné a množství sněhu za poslední roky nevídané. Věnovali jsme se volné jízdě, cvičením, i nácviku jízdy ve volném terénu a hlubokém sněhu. V pátek jsme pak vše zakončili tréninkem slalomu v krátkých tyčích. V sobotu většina členů závodního oddílu absolvovala povinné motorické testy. Od května se také konají pravidelné kondiční tréninky v Ústí a Žamberku. V plánu je dále soustředění v Beskydech, víkendové tréninkové kempy, jízda na Wakeboardech, skoky na lyžích do vody ve Štítech a srpnové soustředění v Žamberku.

Z.Ch.

 

28.4.2019

Hodnocení sezóny 18/19

Do přípravy se v sezóně 2018/19 zapojilo 43 závodníků všech věkových kategorií od přípravky až po Masters. Na celoročním programu se podílelo také 14 trenérů. Celá letní i kondiční příprava proběhla dle plánu.

Pro kategorii přípravky a předžáků jsou od května do prosince organizovány pravidelné pondělní tréninky, k tomu také dva víkendové kondiční kempy, týdenní soustředění v Žamberku a podzimní lyžování na ledovci v Rakousku a v Itálii.

Kategorie žáků, juniorů a dospělých měly od května tři až čtyři kondiční tréninky týdně, k tomu dvě šestidenní soustředění v Beskydech a Žamberku. Žáci absolvovali také trénink na wakeboardech v Hradci Králové a skoky do vody ve Štítech v areálu Aleše Valenty. V září jsme se vydali poprvé na trénink do lyžařské haly v Litvě. Následně jsme na ledovcích strávili během pěti tréninkových kempů 30 dní. V prosinci jsme plynule navázali s přípravou na sněhu v Říčkách, kde jako každoročně byly díky výborné práci zaměstnanců ski centra, a skvěle upraveným sjezdovkám perfektně připraveny tratě k tréninkům i závodům v SG, za což bych chtěl všem alespoň touhle cestou poděkovat.

Letošní výsledky juniorů a účast na závodech byly poznamenány zraněními i školními povinnostmi jednotlivých závodníků. Dlouhodobě nejlepší členka klubu Karolína Kloučková se po loňské komplikované zlomenině nohy ještě stále nemohla vrátit na lyže a Vojta Slavíček si v lednu natrhl vazy v koleni a sezóna pro něj skončila předčasně. Ostatní junioři kvůli maturitním ročníkům, či nástupu na VŠ zvládli absolvovat jen pár závodů Českého poháru, kde dvou čtrnáctých míst dosáhli Adéla Faltusová a Vojta Slavíček. Člen našeho klubu Filip Gorski obhájil celkové prvenství v Sudetském poháru.

Žáci se účastnili závodů RKZ, ÚKZ a POH.  Několik našich závodníků také startovalo na Skiinterkritériu, kde se v mezinárodní konkurenci prosadili jako dvanáctá Karolína Lamošová a třináctý Matouš Glatt. V republikových závodech dosáhl nejlepších výsledků Matouš Glatt – byl jednou páty a třikrát šestý, na MČR skončila Karolína Lamošová pátá a osmá.

V POH startovali spolu s žáky také předžáci a přípravka. V celkovém pořadí POH se hned čtveřice závodníků umístila na stupních vítězů – druzí byli Matouš Glatt a Josef Bříza, třetí Silva Černohousová a Marek Černohous. V sérii šesti závodů náš klub získal patnáct medailí. Zlato vybojoval Matouš Glatt a Tereza Rábová, stříbro Matouš Glatt 3x, Marek Černohous 2x, Josef Bříza 2x, Ema Kellnerová jednou a bronz Černohousová 2x, Černohous 2x a Matylda Burešová jednou.  

            V další sezóně počítáme s podobnou kondiční přípravou, počty soustředění i ledovců jako minulý rok. Což znamená organizaci 70 kondičních tréninků, 50 dnů soustředění a 65 lyžařských tréninků v Říčkách. Budeme pokračovat v náborech ve školách i veřejných závodech. Rádi bychom oslovili touto cestou také členy Ski klubu, aby zapojili do závodní činnosti své rodiny, děti, vnuky a známé, protože úbytek závodníků z řad přípravky a předžáků je znatelný, přitom zabezpečení tréninků i lyžařské podmínky a možnosti v Říčkách, patří v porovnání s ostatními kluby v republice mezi nejlevnější a taky jedny z nejlepších.   

Za sezónu 2018/19 byli nejlepšími závodníky vyhodnoceni:

žáci: Matouš Glatt, Karolína Lamošová, Jakub Kellner

Přípravka a Předžáci:  Josef Bříza, Ema Kellnerová

Z.Ch.

7.4.2019

POH - finále Říčky a ukončení sezóny

17.3. se v Říčkách konal finálový závod série poháru Orlických hor. Panovaly téměř letní teploty, ale díky výborné práci pořadatelů a členů Ski klubu Ústí nad Orlicí se nám podařilo uspořádat jeden z nejkvalitnějších závodů sezóny, na kterém startovalo více než 200 dětí z řad přípravky, předžáků a žáků.  Na domácím kopci se na stupních vítězů umístila hned čtveřice našich závodníků. Vítězství vybojovala Tereza Rábová a na druhých místech skončili Matouš Glatt, Emílie Smolákova a Ema Kellnerová. Do nejlepší desítky nakoukli také čtvrtý Jakub Kellner, osmý Josef Bříza i Sam Janecký a devátá Anna Břízová.

V celkovém pořadí POH skládajícího se ze šesti závodů, se hned čtveřice závodníků Ski klubu Ústí nad Orlicí umístila na stupních vítězů – druzí byli Matouš Glatt a Josef Bříza, třetí Silva Černohousová a Marek Černohous. Celkově získal náš klub v POH patnáct medailí. Zlato vybojoval Matouš Glatt a Tereza Rábová, stříbro Matouš Glatt 3x, Marek Černohous 2x, Josef Bříza 2x, Ema Kellnerová jednou a bronz Černohousová 2x, Černohous 2x a Matylda Burešová jednou.  

6.4. jsme již tradičně zakončili sezónu klubovými závody. Soutěžilo se v jednotlivcích, ale také v družstvech, které proti sobě zápolily v paralelním slalomu. Všichni zúčastnění se dobře bavili a obzvlášť v družstvech se povzbuzovali, aby dosáhli co nejlepších výkonů. Každý si odnesl nejen hodnotné ceny, ale také zážitky z netradičního soutěžení, v obvykle individuálním sportu.

Všem závodníkům gratulujeme a věříme, že budou dále pilně pracovat, aby dosahovali i v další sezóně co nejlepších výsledků.

Z.CH.

 

17.3.2019

MČR žactva

Byli jsme na Mistrovství ČR a taky na Svěťáku.

Ve dnech 10. a 11.3. se konalo ve Špindlerově Mlýně MČR žactva. Mistrovství
bezprostředně navazovalo na Světový pohár žen, kterého jsme se jako diváci
zúčastnili. Vynikající motivace a to nejenom před vlastním Mistrovstvím, ale
i do dalšího tréninku.

Mistrovství se jelo na Stohu za komplikovaných klimatických podmínek.
Nicméně kvalitní tratě - pro každou kategorii přestavba při vynikající péči
pořadatelů.

Skvělé výsledky - Matouš Glatt 10. /SL i GS/, Jakub Kellner 16. GS.

I tato další umístění lze hodnotit jako kvalitní výsledky - 20. Emilka
Smoláková SL, 22. Kája Lamošová GS, 26. Sam Janecký SL, 27. Sam Blaško SL.

Mistrovství se zúčastnila i Tereza Rábová a Marek Černohous, tedy celý tým s
právem účasti, která je omezena pro 50 nejlepších v kategorii dle aktuální
listiny bodů.

Petr Šuda

23.1.2019

Úspěch žáků na mistrovství ČR v super G a vyřazovacím závodu!

Od 16. do 18.1. se ve Špindlerově Mlýně uskutečnily první republikové závody, kde super G a vyřazovací závod byly rovnou vypsány jako žákovské mistrovství republiky. V konkurenci téměř dvou stovek závodníků svými výkony zaskvěli Karolína Lamošová a Matouš Glatt. Odvážným pojetím a skvělými výkony se probojovali mezi šestici nejlepších a byli vyhlášeni spolu s nejlepšími závodníky české republiky. Matouš Glatt si domů odvezl dva diplomy za dvě šestá místa a Karolína po osmém místě v SG podala další den na Stohu skvělý výkon a skončila pátá. K těmto výsledkům jim gratulujeme a doufáme, že se jim bude dařit i po zbytek sezóny.

Ve dnech 25. a 26.1. bude v Říčkách probíhat Skiinterkritérium, kterého se zúčastní dvanáct závodníků Ski klubu Ústí nad Orlicí. Přijeďte je podpořit spolu s dalšími českými reprezentanty.

Z.Ch.

20.1.2019

Šest medailí závodníků Ski klubu Ústí nad Orlicí v Orlickém poháru !

Pohár Orlických hor má za sebou dva závody. První se uskutečnil na Červené vodě a druhý v Českých Petrovích a naši závodnici byli hned šestkrát na stupních vítězů. Matouš Glatt zvítězil na Bukové hoře a druhý byl v Petrovicích. Silva Černohousová byla dvakrát třetí a na bronzový stupínek vystoupili také Marek Černohous a Matylda Burešová. V nejlepší desítce se objevili také Ema Kelnerová (6.a 8.místo), Anna Břízová (6.a 7.místo), Josef Bříza (7.a 4.místo), Kuba Kellner (6.místo), Hoříká Karolína (9.místo) a Antonín Beran (10.místo). POH bude pokračovat ve čtvrtek 31.1. večerním závodem v Čenkovicích. Uvidíme kolik medailí nám naši závodnici tetokrát přivezou. 

Z.Ch.

14.1.2019

Závodní sezóna byla zahájena ÚKZ závody žactva.

Naší závodníci z kategorie žáků odstartovali sezónu v půlce prosince na závodech kategorie ÚKZ v Koutech, dále absolvovali závody na domácím kopci v Říčkách, také na Bílé a v Karolince.   Nejlepších výsledků dosáhli Tereza Rábová, Karolína Lamošová a Matouš Glatt. Tereza získala na OSL v Kaolince stříbrnou medaili v OSL a ve slalomu byla šestá. Karolína byla na Mistrovství Moravy v Karolince dvakrát čtvrtá v obřím slalomu i slalomu a také šestá a sedmá na Super G v Bílé. V Říčkách dejela jedenáctá. Matouš byl čtvrtý ve slalomu v Koutech a šestý v Super G v Říčkách. Mezi deset nejlépších na krajských závodech se probojoval také Jakub Kellner- 6.místo OSL v Peci a 9tý byl v Super G v Říčkách.

Během vánočních svátků se uskutečnila také Petříkovská vločka, odkud si naši závodnící přivezli čtyři medaile. Kája Hořická vyhrála, Martin Hořický byl druhý a Linda Peterková s Matyldou Burešovou přivezly bronzové Medaile.

Teď už naše závodníky čekají první republikové závody ve Špindlerově Mlýně. Věříme, že zúročí podzimní přípravu probojují se mezi nejlepší.

Z.CH.

10.11.2018

Podzimní lyžařské soustředění v Litvě a na rakouském ledovci Kaunertal

Naši závodníci se připravují na nadcházející zimu a blížící se závody v průběhu celého podzimu v zahraničí. Aby se probojovali na republikové závody a splnili si své sezónní cíle, nestačí jim jen čekat na šněhovou nadílku v Říčkách a proto absolvují lyžařskou průpravu převážně na rakouském ledovci Kaunertal. Letos jsme do přípravy zařadili také trénink v litevské snow aréně, která byla vybudována v tamním lázeňském městě Druskininkai. Tohoto soustředění se zúčastnilo sedm závodníků ski klubu a tři trenéři. Děti absolvovaly během pěti dnů devět dvouhodinových tréninků slalomu na velmi kvalitní i ledovaté sjezdovce a i přes počáteční obavy se postupně zlepšovali. Tréninky pro ně byly sice náročné, ale přínosné a proto bude nejspíš trénink v Litvě na programu i v dalších sezónách. 

Týden nato (23.9.) jsme měli navázat na zahájení podzimní přípravy lyžováním v Rakousku, ale rekorně teplé léto poznamenalo také kvalitu tamních ledovců a my byli nuceni posunout odjezd na ledovec o dva týdny. Momentálně máme za sebou již tři týdenní výjezdy na Kaunertal. Sněhové podmínky jsou zde letos sice omezené, ale počasí nám přálo, návštěvnost v době našich tréninků nebyla velká a tudíž jsme zatím zvládli odlyžovat vše, co jsme si naplánovali. Možná i něco málo navíc .-)

Teď máme před sebou ještě v plánu jeden týdenní výjezd do Rakouska a pak 2.12. do Itálie. Po návratu pevně věříme, že plynule navážeme s přípravou na závody již lyžováním v Říčkách. 

Z.CH.

více zde
12 3 4