Hodnocení
areálu
8,4 *
z 10
více informací
Info z areálu On-line kamery
limg  

Všeobecné info

20.7.2020

Víkendové tréninkové kempy pro předžáky a přípravku

V červnu, v červenci i srpnu probíhají víkendové kempy také pro nejmladší členy závodního oddílu z řad předžáků a přípravky. Konají se v Žamberku a děti se mají možnost nejen setkat spolu s ostatními, ale taky si u toho zatrénují a užijí plno legrace. Vyzkoušejí si kolo, kolečkové brusle, balanční podložky, paddleboard, slackline,.... Absolvují nejen tréninky, ale také soutěže formou zábavných her. V případě, že to počasí dovolí, mají děti během dne možnost využití i koupaliště a místní tobogány. Prvních dvou kempů se zúčastnilo 13 a 12 dětí Ski klubu o které se starali až čtyři naši trenéři. V srpnu se s vámi těšíme opět na viděnou.

 

1.7.2020

Soustředění Beskydy

Na konci června 21.-26.6. proběhlo v Beskydech kondiční soustředění žáků a juniorů Ski klubu. Kempu se zúčastnilo 12 dětí a tři trenéři. Letošní deštivé počasí nám moc komplikací nezpůsobilo a až na pondělní tréninky v tělocvičně jsme vše absolvovali venku a dle programu. Zvládli jsme na kolech dobýt Pustevny i Radhošť, na kolečkových bruslích se proháněli po cyklostezce Rožnovské Bečvy a také si užili koupání na přehradě i jízdu na klubových paddleboardech. V Rožnově jsme vyzkoušelí lanový park a trénink na trampolínách nám obohatila také olympionička Petra Vachníková, která našim sjezdařům dala plno užitečných rad o bezpečném skákání a taky je naučila nové dovednosti. Za což ji a jejím dcerám moc děkujeme.

Od půlky července budou pravidelné kondiční tréninky v Ústí a Žamberku. V srpnu nás pak čekají skoky do vody v Acrobat parku Štíty u Aleše Valenty, wakeboarding v Hradci Králové, pokud to situace dovolí tak lyžování v Litvě v Druskininkai a na konci prázdnin již tradiční soustředění v Žamberku.

Z.CH.

 

18.5.2020

Individuální kondiní příprava v době karantény a motorické testy

Ani v době karantény členové Ski klubu Ústí nad Orlicí nezaháleli. Vytvořili jsme seznam 15ti cviků, který mohli všichni cvičit individuálně doma a byli za to bodově hodnoceni. Po pěti týdnech jsme vyhodnotili celkové výsledky a zjistili, kdo byl v tréninku nejpilnější.

Po pěti týdnech individuálních tréninků a soutěžení tady máme celkové výsledky klubového souboje! Jednoznačnou vítězkou se stala Karolína Lamošová - 4814 bodů. Gratulujeme a před zítřejší operací ji posíláme plno pozitivní energie, aby byla zase brzy mezi zdravými a s námi na soustředěních. O druhé místo se strhl jako každý týden "sestrovražedný" souboj. Nakonec o pár bodů více a druhé místo získala Lucie Peterková - 2964 bodů a na třetím místě skončila Linda Peterková - 2767 bodů. Také blahopřejeme. Nejlepším z kluků byl Samuel Blaško 2280bodů, který se mohutným finišem v druhé polovině soutěže propracoval na celkové čtvrté místo. Mezi trenéry a rodiči zvítězil s velmým náskokem Václav Dostál, který ostatní z nás nechal daleko za sebou, když získal 4109bodů. Ostatní výsledky jsou k nahlédnutí na fotografiích.

Kondiční příprava na další sezónu je od začátku května v plném proudu i v našem klubu a aby bylo možné, pracovat s našimi závodníky co nejefektivněji, absolvovali všichni jako každý rok - motorické testy. V nich se projeví zlepšení, nebo stagnace v jednotlivých disciplínách a pohybových schopnostech. Výsledky jsou k nahlédnutí v galerii.

Z.Ch.

 

28.4.2020

Zakončení lyžařské sezóny na Pradědu

Od pondělí do středy 20.-22.4. proběhly na Pradědu jedny z posledních tréninků na sněhu. Využili jsme možnosti ještě potrénovat na českých kopcích, jelikož v květnu zřejmě na ledovec nebudeme moct odcestovat. Přály nám k tomu optimální podmínky a od šesti hodin rána jsme jezdili obří slalomy. Vzorem našim žákyním byl dva dny také český reprezentant Dandy Paulus. Protože sníh, počasí i podmínky byly skvělé také v následujících dnech, na Praděd jsme se ještě vrátili a sezónu ukončili v bránách 27.4.

Budeme doufat, že dalšími tréninky na sněhu navážeme dle programu v srpnu, kdy jsou v plánu tréninky v Litvě ve SnowArena Druskininkai. Lyžím a lyžařům zdar.

 

24.4.2020

První E-Mistrovství ČR v alpském lyžování - 3.místo Vojty Slavíčka

Vzhledem ke karanténě a předčasnému konci lyžařské sezóny, která tím byla ochuzena o klasické Mistrovství České republiky v aplských diciplíních, se svaz lyžařů rozhodli uspořádat 14.-21.4. e-mistrovství ČR. Soutěž spočívala v hraní hry Ski legends a hodnotil se jak celkový zisk bodů ze všech disciplín, tak jednotlivé disciplíny. Své kvality lyžařské i herní zúročil z našeho klubu nejlépe Vojta Slavíček, když v konkurenci více než 900 hráčů získal skvělé 3.místo v celkovém hodnocení.

Gratulujeme.

Z.Ch.

 

15.3.2020

KONČÍME!!!

v reakci na NOUZOVÝ STAV v České republice vedení Ski klubu Ústí nad Orlicí, z. s. rozhodlo až do odvolání o UZAVŘENÍ sjezdovek a všech objektů ve Skicentru v Říčkách v Orlických horách včetně „závodnické boudy“.

Ski klub Ústí nad Orlicí současně ruší veškeré tréninky a jakékoli další aktivity.

 

Děkujeme za pochopení.

12.3.2020

1 vítež a 4 medailisté v celkovém hodnocení POH jsou ze Ski klubu Ústí nad Orlicí

V neděli měl být ukončen POH finálovým závodem v Říčkách, vzhledem k situaci v Evropě a omezením byl však závod zrušen bez náhrady a vítězové budou odměněni v náhradním termínu. Naši závodníci ve zkrácené sezóně Poháru Orlických hor, který se skládal nakonec jen z pěti závodů, zaznamenali mnoho úspěchů. V celkovém hodnocení POH zvítězil Jakub Kellner - když ve třech startech zaznamenal tři vítezství v Červené Vodě, Českých Petrovicích a Deštném. Na 2.místě celkového pořadí skončila hned trojice závodníků Ski klubu - Silva Černohousová, Tereza Rábová a Marek Černohous. Na 3.místo se probojovala Anna Břízová. Mezi deset nejlepších nakoukli v celkovém hodnocení ještě Josef Bříza devátý a Mytylda Burešová desátá. 

V jednotlivých závodech POH děti Ski klubu dohromady získaly 16 medailí. Nejvíce si jich odnesla Tereza Rábová - hned pět - jednu zlatou, jednu stříbrnou a tři bronzové. Jakub Kellner - třikrát zlatou. Silva Černohousová 2 x zlatou a jedenkrát bronzovou. Marek Černohous - jedna zlatá medaile a dvě stříbrné. Anna Břízová - zlatá a bronzová.                                                                                                                                                                                  

V jednotlivých závodech pak také byli do desátého místa - Josef Bříza - 3 x 6.místo, Matylda Burešová - 5., 7. a 9.místo, Emílie Smoláková - 5.místo, Martin Hořický 8. a 9.místo, Matěj Hroch 8.místo, Karolína Hořická 9. a 10.místo, Kristýna Hořická 9.místo.                                                                                                                                                        

Všem blahopřejeme a doufáme, že příští sezóna bude nejen stejně úspěšná, ale i kompletní.

 

2.3.2020

Jan Glatt 5tý na MČR juniorů a úspěchy žáků Ski klubu na Skiinterkritériu i v závodech RKZ

Jan Glatt, prvním rokem junior, vybojoval 5té místo v alpské kombinaci na MČR juniorů ve Špindlerově Mlýně. Byla to kombinace super obřího slalomu a slalomu. Honza se taky účastnil závodů Českého poháru, kde hned sedmkrát bodoval. Body se udělují jen za umístění v nejlepší třicítce výsledkových listin. Věřím, že se v příští sezóně k němu přidají i další členové Ski klubu, kteří budou v kategorii juniorů noví.

V Říčkách se jako každoročně konalo Skiinterkritérium. Na těchto mezinárodních závodech startovalo deset žáků Ski klubu z řad žactva. V konkurenci téměř padesátí závodníků různých národností zajel z našich dětí nejlepší výsledky Jakub Kellner. Obsadil 12.místo v obřím slalomu a 16.místo ve slalomu. Mezi mladšími žákyněmi překvapila výborným výkonem ve slalomu Lucie Peterková a zajela 19.místo.

Vzhledem ke špatným sněhovým podmínkám se odjela jen část závodů RKZ žactva, ale vždy byly plně obsazeny a konkurence v nich byla tudíž maximální. Největších úspěchů pravidelně dosahoval Jakub Kellner, který ve většině závodů bojoval o stupně vítězů. Medaile mu sice letos těsně unikaly, ale i tak mu patří velká gratulace. Kuba vybojoval - 4.místo OSL Pec, 5.místo VZ Pec, 6.místo SG Kouty, 2x8.místo SL Pec a OSL Bílá, 10.místo SL Kouty. Do nejlepší patnáctky v republikových závodech nahlédli také Tereza Rábová - 15.místo OSL Pec a Matouš Glatt - 15.místo SL Pec.

Z.Ch.

14.1.2020

Úspěchy dětí ski klubu na závodech ÚKZ v Říčkách a POH v Červené Vodě

Ski klub Ústí nad Orlicí uspořádal  6.-7.1.2020 dva závody ÚKZ v SG. Počasí nám přálo a v Říčkách se uskutečnily kvalitní a krásné závody za účasti téměř 180 závodníků v kategoriích mladšího a staršího žactva. Naši závodníci využili znalosti domácího kopce a získali pro naše "barvy" pět bronzových medailí. Dvakrát třetí byl Marek Černohous, Kuba Kellner a jednou bronzová Karolína Lamošová, která byla v druhém závodě pátá. Do nejlepší patnáctky nahlédli také: Sylva Černohousová 7 a 8.místo, Josef Bříza 7 a 11.místo, Matouš Glatt 9 a 11.místo, Anežka Beranová 2x 11.místo, Ent Lukáš 11 a 12.místo, Markéta Glattová 2x 12.místo, Emilka Smoláková a Tereza Rábová 12.místo, Lucka Peterková 13.místo. 

V neděli se v Červené Vodě uskutečnil první závod ze série poháru Orlických hor. Závodníci skiklubu vystoupali na stupně vítězů hned pětkrát. Z vítězství se radovali Sylva Černohousová a Jakub Kellner, na sříbrnou pozici dosáhl Marek Černohous a bronzové medaile si domů odnesli Tereza Rábová a Anička Břízová. V nejlepší desítce ve svých kategoriích se na osmých místek objevili Martin Hořický a Matěj Hroch.

Teď nás čekají první závody RKZ ve Špindlerově Mlýně na kopci Stoh, dále pak žáci jedou na ZODM na Klínovec a 24.-25.1. se vracíme do Říček na mezinárodní závody Skiinterkriterium. Všem přejeme hodně úspěchů, dostatek sněhu a hlavně pevné zdraví. Tímto myslíme hlavně na Káju Lamošovou, která se po zářijovém úrazu ramene a rehabilitaci vrátila na zasněžené svahy ve skvělé formě a proháněla už po pár dnech na lyžích nejlepší závodnice své kategorie. Po včerejším pádu v závodech na Bíle se však opět zranila a zotavuje se v ostravské nemocnici. Všichni na ni myslíme, posíláme pozdravy a přejeme brzké uzdravení.

ZCH

 

13.12.2019

Zakončení podzimní přípravy v Itálii

Závodnici skiklubu Ústí nad Orlicí na začátku prosince zakončili tříměsiční podzimní přípravu na ledovcích tréninkem v Itálii ve středisku Val di Fiemme. Týden před naším příjezdem napadlo přes metr sněhu a my si užili nejen slunečné počasí po celou dobu našeho pobytu, ale také skvělé sněhové podmínky, kdy jsme nalyžovali přes 100km volné jízdy a absolvovali také dva dny tréninku ve slalomu. Měli jsme k dispozici celou sjezdovku spolu s italskými týmy a žákům připravili více než šedesát brán v každé jízdě. Letos jsme byli na dvou týdenních kempech v Litvě, na čtyřech výjezdech na rakouském ledovci Kaunertal a taky v už zmíněné Itálii. 10.12. jsme zahájili lyžování v areálu v Říčkách. Snad nám bude zima přát a užijeme si stejně příjemné podmínky jako na trénincích v zahraničí.

 

12 3 4 5