Hodnocení
areálu
8,4 *
z 10
více informací
Info z areálu On-line kamery
limg  

Oficiální stránky SL ČR píší

Muži znají svého mistra v obřím slalomu už od 2. dubna, ženy si však na svou mistryni v obřím slalomu musely jeden den počkat. Mistryně České republiky v obřím slalomu žen byla vyhlášena z mistrovského závodu Slovenska, který se konal o den později rovněž na Červené sjezdovce ve Špindlerově Mlýně v rámci prvního společného mistrovství České a Slovenské republiky. Stala se jí Karolína Kloučková, která, podobně jako v prvním kole mistrovského slalomu v Koutech, své soupeřky do jisté míry překvapila. Češky opět kompletně ovládly stupně vítězů Mezinárodního mistrovství Slovenska a se tak na druhém děleném místě se umístily Veronika Čamková a Andrea Zemanová.

Z titulu mistryně České republiky v obřím slalomu se radovala Karolína Kloučková. Už o tři dny dříve potrápila soupeřky v mistrovském slalomu v Koutech, kde trochu překvapivě vedla po prvním kole. Druhé kolo ji tam ale tolik nesedlo, zato v obřím slalomu ve Špindlerově Mlýně už všechno klaplo. Po výborném prvním kole, v němž si vytvořila jednatřiceti setinový náskok na druhou Veroniku Čamkovou, podala velmi dobrý výkon také v kole druhém. Zajela v něm třetí nejrychlejší čas a uhájila třinácti setinový náskok nad pronásledovatelkami.

„Jsem ráda, fakt mě to potěšilo. Tak nějak jsem v to doufala po výsledcích v obřích slalomech v Albrechticích. A jsem ráda, že jsem vedení z prvního kola unesla po psychické stránce,“ zněla první slova čerstvé mistryně ČR. A jak se jí jelo? „V prvním kole jsem měla startovní číslo sedm a myslela jsem si, že do toho půjde šlapat, ale hned v prvních brankách mi to začalo ujíždět a tak jsem zvolila jinou taktiku – hladila jsem to, abych se moc nepropadala,“ řekla závodnice s dobrým citem pro skluz. „V druhém kole už to bylo s číslem třicet rozbité a ve střední části byly v bránách brambory. Proto se mi druhé kolo tolik nelíbilo, ale zase dole to už bylo vyjeté do tvrda a dalo se tam jet. Myslím, že právě dole jsem nahnala čas druhého kola. Pocit z jízdy v druhém kole ale celkově dobrý nebyl a tak jsem v cíli byla překvapená, že vedu. Z vítězství a titulu jsem nadšená.“ Ten získala Karolína ve své kariéře už podruhé, poprvé zvítězila v alpské kombinaci v roce 2011, tentýž rok byla ještě druhá v obřím slalomu. „Letošní titul stavím výš, v mé kariéře úplně nejvýš,“ doplnila studentka pojistného inženýrství a informatiky na Univerzitě Pardubice.