Hodnocení
areálu
8,4 *
z 10
více informací
Info z areálu On-line kamery
limg  

Novinky sezóny 2018/19

Rolba byla pořízena za příspění z rozpočtů Pardubického krajea Královéhradeckého kraje https://www.skiricky.cz/downloads/partneri/kralovehradecky-kraj.jpg

21.12.2018 - NEJVĚTŠÍ NOVINKA TOHOTO ROKU JE TU!!! Mezi novinkami pro tuto zimní sezónu jednoznačně vévodí nová rolba, která posílí naši flotilu strojů ve Ski centru. Od pátku 21.12. tak ve středisku můžete vidět v plném nasazení rolbu PistenBully 600 W Polar.

Rolba je tradičně od firmy Kässbohrer, jejíž produkty využíváme již více než 40 let. Nastala doba obměny, kdy již zmíněný a známý stroj PiBu 600, nahradí naprosto nový model, PiBu 600 Polar. Jeho hlavní předností je vysoký výkon a komfort. Tento stroj představuje nejvyšší produktovou řadu této německé firmy. Vyznačuje se enormní tlačnou silou díky silnému motoru o výkonu 520 PS a vysoce dimenzovaným hydraulickým agregátům. Taktéž bude vybaven navijákovou nástavbou pro lepší stabilitu v prudkých svazích. V každém okamžiku lze nastavovat provozní parametry pro optimální práci Alpinflex frézy. Rolbař má v prostorné kabině dokonalý výhled a díky dotykové obrazovce přehled o aktuálním dění uvnitř i vně rolby. Tato rolba jako jediná na světe splňuje emisní normu EU 5, klade tedy větší důraz na ekologii provozu. Zvýšení výkonu a snížení hmotnosti se jistě promítne do kvality úpravy svahu.

 

15.11.2018 - Další novinkou pro zimní sezónu 2018/2019 se stal zcela nový servisní stroj Shark 340 (+ doplňkové stroje) od české společnosti TFA. Nejenom, že jsme získali kvalitní zařízení vhodné pro servis lyží a snowboardů od začínajících jezdců po zkušené profíky, ale stáváme se také lokálním patriotem, neboť společnost TFA sídlí v nedalekém Kostelci nad Orlicí.

Servisní zařízení bylo zakoupeno za podpory z rozpočtu Pardubického kraje

7.11.2018 - První novinkou pro tuto zimní sezónu je rozsáhlá oprava příjezdové cesty do Říček v úseku od odbočky směrem na Mezivrší po křižovatku v Říčkách. Tato oprava je součástí významné rekonstrukce zahrnuté do projektu Zlepšení dopravní dostupnosti Orlických a Bystřických hor, který byl financován z Česko – polského programu Interreg V-A. Pro naše návštěvníky to znamená pohodlnější a hlavně bezpečnější příjezd do Říček, neboť došlo k rozšíření silnice, pokládce nového povrchu a osazení novými svodidly. Opraven a rozšířen byl také most v Říčkách. Další informace včetně videoprojíždky naleznete na našem FB účtu.

text Jan Duffek