Hodnocení
areálu
8,4 *
z 10
více informací
Info z areálu On-line kamery
limg  

Historie a tradice sportu v Říčkách

historie

Říčky jsou po generace místem, kam jezdí na dovolené a výlety rodiny se svými a dětmi a ty po letech opět se svými dětmi. Tato tradice se rozvíjí již od 30. let 20. století, kdy byl lyžaři objeven Zakletý vrch. Lyžovalo se na svahu současné modré sjezdovky (Loučky), kde byly vykácené stromy. V té době se na kopec šlapalo po svých, první přepravní zařízení bylo spuštěno až v roce 1959. 

Od prvních prvních budov nezbytných k provozu a lanovky už uběhlo moře času. Na kopec vás pohodlně vyveze lanovka, tratě jsou mnohem širší a zázemí komfortnější. A Skiinterkriterium? To se tu koná již přes půl století.

Říčky si toho pamatují hodně – politické převraty, důležitá organizační rozhodnutí, pracovní brigády, … Říčky se ale staly především místem, kde vznikla pevná přátelství, zažilo se hodně zábavy a kde spousta z vás získala lyžařské dovednosti a odkud vzešli sportovci, kteří Českou republiku reprezentují na mezinárodní úrovni.

 

 

Ski centrum Říčky dnes

Díky těm, kteří v počátcích věnovali energii rozvoji zimního sportu v Říčkách, můžeme dnes pokračovat a rozvíjet tuto pomyslnou štafetu. V současné době je Ski centrum Říčky oblíbeným střediskem nejen v zimě, ale i v letní sezóně. Velké oblibě se těší mezinárodní závod žákovských kategorií ve slalomu a v obřím slalomu Skiinterkriterium, který se řadí mezi desítku závodů pořádaných pod hlavičkou FIS. V Říčkách také trénuje závodní oddíl, který obsazuje přední příčky v národních závodech.

historie

Pro rodiny, školy a party přátel jsou Říčky oblíbené pro své zázemí a krásnou přírodu. V zimě je jsou zde pro všechny návštěvníky připravené široké sjezdovky, běžecké tratě i lyžařská škola. Připravujeme pro vás také bohatou letní zábavu, která je pro všechny věkové kategorie!

Navštivte Ski centrum Říčky a poznejte atmosféru místa, kde jde sport ruku v ruce se zábavou již po několik desítek let.

Vytváříme pro vás z Říček stále lepší místo,
tým Ski centrum Říčky