Hodnocení
areálu
8,4 *
z 10
více informací
Info z areálu On-line kamery
limg  

Areál - Ski centrum Říčky v Orlických horách

areál středisko

Areál Ski centrum Říčky v Orlických horách se nachází na jihovýchodní straně vrchu Zakletý v nadmořské výšce 740 - 992 metrů nad mořem.

Díky své nadmořské výšce, moderní čtyřsedačkové lanovce, výhodné orientaci sjezdových tratí, jejich délce a rozmanitosti a modernímu systému výroby technického sněhu se jedná o jedno z nejlepších středisek sjezdového lyžování v Orlických horách a zároveň jedno z předních středisek v České republice.

Vrch Zakletý, respektive křížení turistických cest Pěticestí, které je opodál, je zároveň ideálním výchozím místem běžkařů na celý hlavní hřeben Orlických hor.

V blízkosti střediska (cca 150 m) lze zdarma zaparkovat na parkovišti, které má kapacitu 350 osobních automobilů. Provozní doba je každoročně zpravidla od 1.12. do Velikonoc, a to od 8:00 hodin do 16:00 hodin. Celý areál je monitorován kamerovým systémem bez záznamového zařízení.

 

Co Ski centrum Říčky nabízí?

Na jedno místě v Orlických horách naleznete zábavu pro rodiny s dětmi, pro páry i party přátel. Kompletní moderní zázemí je také připravené pro školy či firmy, které chtějí svým zaměstnancům dopřát školení v krásném prostřední a sportovním vyžitím. Na své si přijdou jak lyžaři začátečníci, tak i sportovní a zkušení lyžaři. Ve Ski areálu Říčky najdete vše na jednom místě -  můžete si vypůjčit všechno potřebné vybavení, vylepšit si techniku v lyžařské a snowboardové škole U Bobíka nebo se vydat na upravené běžkařské tratě. V létě je okolí ideální místem pro turisty a cyklistiku a kdo má rád pořádnou zábavu, jistě vyzkouší káry a koloběžky či lanový park.

 

Sjezdovky pro začátečníky i profíky

  • Slalomka - délka cca 1000 m, pro zkušené, sportovní lyžaře. Tato sjezdovka je v průběhu zimy celá průběžně zasněžována umělým sněhem. Tato sjezdovka má homologaci FIS pro Slalom a Obří slalom.
  • Sjezdovka - délka cca 1200 m, pro středně zkušené lyžaře. Tato sjezdovka je v průběhu zimy celá průběžně zasněžována umělým sněhem. Tato sjezdovka má homologaci FIS pro Obří slalom.
  • Loučky - délka cca 1500 m, pro začátečníky a rodiče s dětmi, krásné rodinné lyžování.
  • Můstek - délka cca 350 m, večerní lyžování, Snowpark. Tato sjezdovka je v průběhu zimy celá průběžně zasněžována umělým sněhem.

 

Moderní lanovka a vleky

  • Lanovka ("1. Orlická dráha") - Poma Unifix - čtyřsedačková lanovka s rozběhovým pásem, délka 1200 m, max. kapacita 2400 osob/hod., rychlost 2,6 m/s, délka jízdy 7min 43 s.
  • Vlek Tatrapoma H 210 - délka 1000 m, kapacita 850 osob/hod., rychlost 3,4 m/s.
  • Vlek Můstek - Tatrapoma PFP, délka 200 m, kapacita 600 osob/hod., rychlost až 2,3 m/s.
  • Pohyblivý pás LŠ - délka 100 m, pás slouží k výuce v lyžařské škole

Večerní lyžování Můstek

Ski centrum Říčky dále v zimní sezóně poskytuje na sjezdovce Můstek večerní lyžování, a to v sobotu od 17:00 do 20:00 hod. a malý snowpark. Spuštění večerního lyžování může být dotčeno aktuálními provozními podmínkami, sledujte prosím denní zpravodajství na hlavní straně našeho webu.

Jízdenky a ceny

Středisko je vybaveno moderním odbavovacím systémem, který umožňuje zakoupení časových (půldenních, denních, pětidenních apod.) i bodových jízdenek (umožňují nákup určitého počtu jízd). Používáme bezdotykové chipkarty. Pokladny pro lanovku, vleky, lyžařskou školu, ski servis a půjčovnu akceptují běžné druhy platebních karet. Všechny ceníky naleznete zde.

Lyžařská a snowboardová škola

Přímo ve středisku působí lyžařská škola, kde zkušení instruktoři naučí lyžovat jak malé dítě, tak i dospělou osobu. V našem středisku samozřejmě naleznete ski servis, půjčovnu lyžařského vybavení a úschovnu. Možnost občerstvení zajišťuje restaurace Skirest s 200 místy k sezení přímo v restauraci a se 100 místy k sezení na přilehlé terase. Dále pak prosklený Ski bar, stan Iglů se 60 místy k sezení a další tři stánky. 

Zajímá vás více? Kontaktujte nás!!