8
Vítr: 3 km/h
více info
Info z areálu On-line kamery
limg  

Všeobecné info

12.6.2017

Koncepce sportovní přípravy C

Pravidla pro členy závodních družstev

více zde
23.2.2017

Vojta Slavíček pátý na MČR juniorů

Minulý týden se na Bílé v Beskydech konalo MČR juniorů a Vojta Slavíček vybojoval ve slalomu páté místo mezi mladšími juniory. V obřím slalomu skončil osmý. Do nejlepší patnáctky mezi všemi juniory promluvil také Jan Hlaváček, který skončil v OSL na 15.místě a ve slalomu dojel čtrnáctý.

Na Bílé se v rámci MČR juniorů konalo také Mistrovství Univerzitní, kde bohužel chyběla Karolína Kloučková, která měla obhajovat loňské celkové vítězství, ale na Universiádě v Kazachstánu utrpěla zranění kolene a bude se muset podrobit operaci a plastice předního křížového vazu. Tato sezóna pro ni tudíž končí předčasně a my ji přejeme do té další úspěsnou rehabilitaci, pevné zdraví a brzký návrat na zasněžené svahy.

Z.Ch.

více zde
23.2.2017

Žáci Ski klubu na stupních vítězů v POH, HEAD Vitalini Cup i PSN

V únoru se naši závodníci zúčastnili několika závódů POH, HEAD Vitalini Cupu i Poháru Sokola Nusle a někteří z nich se dostali na stupně vítězů. Marek Černohous vybojoval další vítězství v Čenkovicích a třetí byl v Deštném. Kristýna Schusterová byla druhá V Deštném a třetí v Čenkovicích, Pepík Bříza vystoupal na bronzový stupínek v Peci a jeho sestra Anička byla druhá v poháru Sokola Nusle taktéž v Peci. Těsně za "bednou" dojel dvakrát čtvrtý Samuel Janecký, pátý byl Lukáš Petr v Deštném, Emilka Smoláková potvrdila stabilní výkonnost a skončila v POH šestá a dvakrát osmá. Na osmých místech dokončili závod v Čenkovicích také Bříza a Markéta Glattová, devátá byla Silvie Černohousová a devátý na Dolní Moravě dojel taky Kuba Kellner a desátá Glattová. Ostatní členové předžákovského a žákovského lyžování se letos zatím do nejlepší desítky celkových pořadí neprobojovali, ale sezóna ještě nekončí a hlavně finále POH se uskuteční na domácí sjezdovce v Říčkách, kde by měli závodníci ski klubu využit a zúročit znalosti tréninkového kopce. Závod se koná 19.3.2017, tak přijdě podpořit naše závodníky.

Z.CH.

více zde
2.2.2017

Karolína Kloučková reprezentuje náš klub na světové Universiádě v kazašské Almaty

Karolína Kloučková odletěla se Zdeňkem Chrásteckým na světovou Universiádu do kazašské Almaty spolu s dalšími sportovci a členy realizačních týmů, kteří zastupují nejlepší vysokoškolské sportovce v zimních sportech. Karolína se zapojí do čtyřech disciplín v alpském lyžování. Účastní se SG, kombinace, obřího slalomu a slalomu speciál. Zatím absolvovala na sjezdovkách lyžařského střediska Shymbulak závod SG, kde obsadila v konkurenci padesáti závodnic parádní 16.místo.

více zde
31.1.2017

Karolína Kloučková reprezentuje klub na světové Universiádě v kazašské Almaty

Karolína Kloučková odletěla spolu s hlavním trenérem Ski klubu Ústí nad Orlicí Zdeňkem Chrásteckým reprezentovat české univerzitní sportovce na světovou Universiádu do Kazachstánu.

více zde
26.1.2017

Karolína Kloučková dvakrát vítězně v závodech OSL FIS na Tanvaldském Špičáku a RKZ žáků v Říčkách

Na konci minulého týdne se junioři a dospělí Ski klubu Ústí n.O. zúčastnili závodů FIS v Albrechticích v Jizerských horách. Konaly se tam dva obří slalomy a dva slalomy speciál. V obou obřích slalomech nenašla Karolína Kloučková mezi ženami přemožitelku a zvítězila. Po měsíčním zranění kotníku, které si přivodila během závodění v Norsku, se Karolína pomalu dostává do dobré kondice a pevně věříme, že ji zdraví vydrží, aby už nic nekomplikovalo její závodní období a mohla nadále bojovat o co nejlepší umístění. Ve slalomech postihl náš tým početný výpadek, kdy se s těžkými podmínkami na trati potýkalo mnoho závodníků, kteří nezvládli dokončit obě kola.

Od neděle se v Říčkách konaly republikové závody žactva, když se ve třech disciplínách a konkurenci téměř dvou set závodníků předvedlo na domácím kopci devět závodníků našeho Ski klubu.  Na rozšířené červené sjezdovce s uměle vytvořenými skoky se po dlouhé době uspořádala také disciplína SG. Všichni členové klubu a pracovníci areálu, kteří se podíleli na pořádání a organizaci závodů odvedli skvělou práci a zcela zaslouženě od všech slyšeli jen slova chvály. Uznání získali za kvalitu tratí, sněhu, organizaci, práci technické čety i všech ostatních, za což jim patří naše velké poděkování.

Do popředí výsledkových listin se zařadili:

Josef Walek – 8.místo OSL, dvakrát 9.místo SG

Jan Glatt – 10.místo v SG, 13.místo SL

Adéla Faltusová - 11.místo SL , 12. a 14.místo SG

Teď se koná v Říčkách ještě Skiinterkritérium, tak přijeďte podpořit naše mladé závodníky i české reprezentanty.

Z.CH.

více zde
17.1.2017

Dvě prvenství Marka Černohouse + vítězství Kristýny Schusterové v POH a další dobré výsledky Ski klubu Ústí nad Orlicí

Po Novém roce se uskotečnily dva závody POH v Červené Vodě a Českých Petrovicích, kde byli závodníci našeho oddílu vidět v popředí výsledkových listin. Marek Černohous byl dokonce hned dvakrát nejrychlejší v kategorii mladších žáků. V Č.Petrovicích nenašla přemožitelku také Kristýna Schusterová, když vyhrála kategorii starších žákyň. V Červené Vodě skončili mezi nejlepšími také Markéta Glattová na sedmém místě, Matouš Glatt osmý, dvanáctý Samuel Janecký, čtrnácté byly Marieta Bryscejnová i Silva Černohousová a na patnáctých místech dojeli sourozenci Kellnerovi (Ema a Kuba) i Matěj Hroch. V Českých Petrovicích se na pódium probojova k vítězným Markovi a Kristýně také v přípravce druhá - Anička Břízová. V různých kategoriích pak byla čtvrtá Markéta Glattová, šestý Matouš Glatt, sedmý Jakub Kellner a Marieta Bryscejnová, osmý Josef Bříza, devátý Jáchym Švandrlík, desátá Silva Černohousová, jedenáctá Emilka Smoláková, Matěj Hroch a Ema Kellnerová, dvanáctá závod dokončila Hana Švandrlíková. 

Žáci závodili v Koutech v závodech ÚKZ.  V SG překvapil skvělým výkonem a čtvrtým místem Jan Glatt. Pátý dojel v OSL Josef Walek, třináctý byl Jan Glatt a patnáctá Adéla Faltusová, která si zlepšila náladu ve slalomu, kde vybojovala šesté místo.

Teď se žáci už intenzivně připravují v Říčkách, kde se konají 22.-25.1. republikové závody na které navazuje Skiinterkritérium 26.-28.1. Junioři odjíždějí na závody FIS do Albrechtic v Jizerských horách. 

Všem závodníkům přejeme hodně úspěchů a ostatní zveme fandit na závody konané v Říčkách.

Z.CH. 

více zde
19.12.2016

Soustředění v Itálii - Val di Fiemme

               Val di Fiemme 2016                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

více zde
16.11.2016

Soustředění na ledovcích

Ski klub Ústí se připravuje na zimu v Rakousku

více zde
9.9.2016

Letní příprava závodního oddílu vrcholí

Začal nám nový školní rok, ale závodníci Ski klubu Ústí nad Orlicí ani přes prázdniny nezaháleli. 

více zde
12