9
Vítr: 2 km/h
více info
Info z areálu On-line kamery
limg  

Všeobecné info

16.9.2017

Kondiční soustředění Žamberk 2017 a podzimní lyžařská příprava

Poslední prázdninový týden proběhlo v Žamberku kondiční soustředění pro všechny závodníky Ski klubu Ústí nad Orlicí, kde je pro nás v autocampingu Pod Černým lesem každoročně připraveno skvělé zázemí. Po dobu šesti dnů se soustředění účastnilo 31 členů závodního oddílu, kterým třenéři připravili několikafázové tréninky všeho druhu (běhy, kola, kolečkové brusle, gymnastiku, posilování, plavání, překážkové dráhy v písku,...). K tomu děti absolvovaly průpravu v kolektivních sportech, jakou jsou fotbal, plážový volejbal, přehazovaná, baseball,.... a také si užily volné chvíle v místním koupališti na tobogánech, nebo při minigolfu.  Na závěr soustředění byl pro všechny v pátek uspořádán triatlon, který se započítával do celkového hodnocení "Žambereckého devítiboje", tvořeného z různé disciplín, v nichž se závodníci mezi sebou porovnávali a soutěžili po celou dobu soustředění. V kategorii předžáků a připravky byli nejvšestranějšími sportovci vyhodnoceni a odměněni Silva Černohousová, Hanka Švandrlíková a Jakub Kellner. V kategorii mladšího a stašího žactva Marek Černohous, Jan Glatt a Emílie Smoláková.                                                      

Od začátku září už probíhají pravidelné pondělní tréninky pro všechny věkové kategorie v Ústí nad Orlicí a od žáků až po ty nejstarší jsou organizovány tři až čtyři společné tréninky týdně. Dále je pak pro závodníky připraveno pět šestidenních výjezdů na rakouské ledovce Pitztal a Kaunertal a také prosincový lyžařský trénink v Itálii. 

Věříme, že závodníci se na nadcházející zimu dobře připraví a budou co nejlépe reprezentovat náš závodní oddíl Ski klub Ústí nad Orlicí. Přejeme jim pevné zdraví i odhodlání.

Z.CH.

více zde
24.8.2017

Zpestření letní přípravy závodníků ve Wakeparku Hradec Králové

V půlce srpna proběho dvoudenní soustředění závodníků Ski klubu Ústí nad Orlicí ve Wakeparku Hradec Králové. Tento trénink formou zábavy, jsme do letní přípravy zapojili už potřetí. Letos se zúčastnilo deset dětí. Kromě wakeboardu, si všichni vyzkoušeli i paddleboarding a protože bylo i krásné počasí, byly to velmi píjemně strávené dva dny, během nichž všichni lyžaři zvládli zkrotit wakeboard nejen na malém vleku, ale také kroužit na vleku velkém.

více zde
24.7.2017

Kondiční příprava závodníků Ski klubu Ústí nad Orlicí

Závodníci Ski klubu nezahálí ani v létě a přes prázdniny. Kromě pravidelných tréninků se uskutečnily i soustředění. Pro žáky a juniory šestidenní tréninkový kemp v Beskydech, kterého se pod vedením třech trenérů zúčastnilo sedmnáct závodníků, kteří absolvovali náročné čtyřfázové tréninky.  Pro předžáky a přípravku se konaly dva víkendové kempy v Žamberku, kde děti jezdily na kole, kolečkových bruslích a absolvovaly také kondičně motorickou průpravu na nadcházející sezónu. Na konec prázdnin nás ještě čeká každoroční soustředění pro všechny věkové kategorie v autokempu Žamberk, kde je přihlášeno 31 členů závodního oddílu. 

více zde
12.6.2017

Koncepce sportovní přípravy C

Pravidla pro členy závodních družstev

více zde
23.2.2017

Vojta Slavíček pátý na MČR juniorů

Minulý týden se na Bílé v Beskydech konalo MČR juniorů a Vojta Slavíček vybojoval ve slalomu páté místo mezi mladšími juniory. V obřím slalomu skončil osmý. Do nejlepší patnáctky mezi všemi juniory promluvil také Jan Hlaváček, který skončil v OSL na 15.místě a ve slalomu dojel čtrnáctý.

Na Bílé se v rámci MČR juniorů konalo také Mistrovství Univerzitní, kde bohužel chyběla Karolína Kloučková, která měla obhajovat loňské celkové vítězství, ale na Universiádě v Kazachstánu utrpěla zranění kolene a bude se muset podrobit operaci a plastice předního křížového vazu. Tato sezóna pro ni tudíž končí předčasně a my ji přejeme do té další úspěsnou rehabilitaci, pevné zdraví a brzký návrat na zasněžené svahy.

Z.Ch.

více zde
23.2.2017

Žáci Ski klubu na stupních vítězů v POH, HEAD Vitalini Cup i PSN

V únoru se naši závodníci zúčastnili několika závódů POH, HEAD Vitalini Cupu i Poháru Sokola Nusle a někteří z nich se dostali na stupně vítězů. Marek Černohous vybojoval další vítězství v Čenkovicích a třetí byl v Deštném. Kristýna Schusterová byla druhá V Deštném a třetí v Čenkovicích, Pepík Bříza vystoupal na bronzový stupínek v Peci a jeho sestra Anička byla druhá v poháru Sokola Nusle taktéž v Peci. Těsně za "bednou" dojel dvakrát čtvrtý Samuel Janecký, pátý byl Lukáš Petr v Deštném, Emilka Smoláková potvrdila stabilní výkonnost a skončila v POH šestá a dvakrát osmá. Na osmých místech dokončili závod v Čenkovicích také Bříza a Markéta Glattová, devátá byla Silvie Černohousová a devátý na Dolní Moravě dojel taky Kuba Kellner a desátá Glattová. Ostatní členové předžákovského a žákovského lyžování se letos zatím do nejlepší desítky celkových pořadí neprobojovali, ale sezóna ještě nekončí a hlavně finále POH se uskuteční na domácí sjezdovce v Říčkách, kde by měli závodníci ski klubu využit a zúročit znalosti tréninkového kopce. Závod se koná 19.3.2017, tak přijdě podpořit naše závodníky.

Z.CH.

více zde
2.2.2017

Karolína Kloučková reprezentuje náš klub na světové Universiádě v kazašské Almaty

Karolína Kloučková odletěla se Zdeňkem Chrásteckým na světovou Universiádu do kazašské Almaty spolu s dalšími sportovci a členy realizačních týmů, kteří zastupují nejlepší vysokoškolské sportovce v zimních sportech. Karolína se zapojí do čtyřech disciplín v alpském lyžování. Účastní se SG, kombinace, obřího slalomu a slalomu speciál. Zatím absolvovala na sjezdovkách lyžařského střediska Shymbulak závod SG, kde obsadila v konkurenci padesáti závodnic parádní 16.místo.

více zde
31.1.2017

Karolína Kloučková reprezentuje klub na světové Universiádě v kazašské Almaty

Karolína Kloučková odletěla spolu s hlavním trenérem Ski klubu Ústí nad Orlicí Zdeňkem Chrásteckým reprezentovat české univerzitní sportovce na světovou Universiádu do Kazachstánu.

více zde
26.1.2017

Karolína Kloučková dvakrát vítězně v závodech OSL FIS na Tanvaldském Špičáku a RKZ žáků v Říčkách

Na konci minulého týdne se junioři a dospělí Ski klubu Ústí n.O. zúčastnili závodů FIS v Albrechticích v Jizerských horách. Konaly se tam dva obří slalomy a dva slalomy speciál. V obou obřích slalomech nenašla Karolína Kloučková mezi ženami přemožitelku a zvítězila. Po měsíčním zranění kotníku, které si přivodila během závodění v Norsku, se Karolína pomalu dostává do dobré kondice a pevně věříme, že ji zdraví vydrží, aby už nic nekomplikovalo její závodní období a mohla nadále bojovat o co nejlepší umístění. Ve slalomech postihl náš tým početný výpadek, kdy se s těžkými podmínkami na trati potýkalo mnoho závodníků, kteří nezvládli dokončit obě kola.

Od neděle se v Říčkách konaly republikové závody žactva, když se ve třech disciplínách a konkurenci téměř dvou set závodníků předvedlo na domácím kopci devět závodníků našeho Ski klubu.  Na rozšířené červené sjezdovce s uměle vytvořenými skoky se po dlouhé době uspořádala také disciplína SG. Všichni členové klubu a pracovníci areálu, kteří se podíleli na pořádání a organizaci závodů odvedli skvělou práci a zcela zaslouženě od všech slyšeli jen slova chvály. Uznání získali za kvalitu tratí, sněhu, organizaci, práci technické čety i všech ostatních, za což jim patří naše velké poděkování.

Do popředí výsledkových listin se zařadili:

Josef Walek – 8.místo OSL, dvakrát 9.místo SG

Jan Glatt – 10.místo v SG, 13.místo SL

Adéla Faltusová - 11.místo SL , 12. a 14.místo SG

Teď se koná v Říčkách ještě Skiinterkritérium, tak přijeďte podpořit naše mladé závodníky i české reprezentanty.

Z.CH.

více zde
17.1.2017

Dvě prvenství Marka Černohouse + vítězství Kristýny Schusterové v POH a další dobré výsledky Ski klubu Ústí nad Orlicí

Po Novém roce se uskotečnily dva závody POH v Červené Vodě a Českých Petrovicích, kde byli závodníci našeho oddílu vidět v popředí výsledkových listin. Marek Černohous byl dokonce hned dvakrát nejrychlejší v kategorii mladších žáků. V Č.Petrovicích nenašla přemožitelku také Kristýna Schusterová, když vyhrála kategorii starších žákyň. V Červené Vodě skončili mezi nejlepšími také Markéta Glattová na sedmém místě, Matouš Glatt osmý, dvanáctý Samuel Janecký, čtrnácté byly Marieta Bryscejnová i Silva Černohousová a na patnáctých místech dojeli sourozenci Kellnerovi (Ema a Kuba) i Matěj Hroch. V Českých Petrovicích se na pódium probojova k vítězným Markovi a Kristýně také v přípravce druhá - Anička Břízová. V různých kategoriích pak byla čtvrtá Markéta Glattová, šestý Matouš Glatt, sedmý Jakub Kellner a Marieta Bryscejnová, osmý Josef Bříza, devátý Jáchym Švandrlík, desátá Silva Černohousová, jedenáctá Emilka Smoláková, Matěj Hroch a Ema Kellnerová, dvanáctá závod dokončila Hana Švandrlíková. 

Žáci závodili v Koutech v závodech ÚKZ.  V SG překvapil skvělým výkonem a čtvrtým místem Jan Glatt. Pátý dojel v OSL Josef Walek, třináctý byl Jan Glatt a patnáctá Adéla Faltusová, která si zlepšila náladu ve slalomu, kde vybojovala šesté místo.

Teď se žáci už intenzivně připravují v Říčkách, kde se konají 22.-25.1. republikové závody na které navazuje Skiinterkritérium 26.-28.1. Junioři odjíždějí na závody FIS do Albrechtic v Jizerských horách. 

Všem závodníkům přejeme hodně úspěchů a ostatní zveme fandit na závody konané v Říčkách.

Z.CH. 

více zde
12