-0
Vítr: 3 km/h
více info
Info z areálu On-line kamery
limg  

Všeobecné info

23.2.2017

Vojta Slavíček pátý na MČR juniorů

Minulý týden se na Bílé v Beskydech konalo MČR juniorů a Vojta Slavíček vybojoval ve slalomu páté místo mezi mladšími juniory. V obřím slalomu skončil osmý. Do nejlepší patnáctky mezi všemi juniory promluvil také Jan Hlaváček, který skončil v OSL na 15.místě a ve slalomu dojel čtrnáctý.

Na Bílé se v rámci MČR juniorů konalo také Mistrovství Univerzitní, kde bohužel chyběla Karolína Kloučková, která měla obhajovat loňské celkové vítězství, ale na Universiádě v Kazachstánu utrpěla zranění kolene a bude se muset podrobit operaci a plastice předního křížového vazu. Tato sezóna pro ni tudíž končí předčasně a my ji přejeme do té další úspěsnou rehabilitaci, pevné zdraví a brzký návrat na zasněžené svahy.

Z.Ch.

více zde
23.2.2017

Žáci Ski klubu na stupních vítězů v POH, HEAD Vitalini Cup i PSN

V únoru se naši závodníci zúčastnili několika závódů POH, HEAD Vitalini Cupu i Poháru Sokola Nusle a někteří z nich se dostali na stupně vítězů. Marek Černohous vybojoval další vítězství v Čenkovicích a třetí byl v Deštném. Kristýna Schusterová byla druhá V Deštném a třetí v Čenkovicích, Pepík Bříza vystoupal na bronzový stupínek v Peci a jeho sestra Anička byla druhá v poháru Sokola Nusle taktéž v Peci. Těsně za "bednou" dojel dvakrát čtvrtý Samuel Janecký, pátý byl Lukáš Petr v Deštném, Emilka Smoláková potvrdila stabilní výkonnost a skončila v POH šestá a dvakrát osmá. Na osmých místech dokončili závod v Čenkovicích také Bříza a Markéta Glattová, devátá byla Silvie Černohousová a devátý na Dolní Moravě dojel taky Kuba Kellner a desátá Glattová. Ostatní členové předžákovského a žákovského lyžování se letos zatím do nejlepší desítky celkových pořadí neprobojovali, ale sezóna ještě nekončí a hlavně finále POH se uskuteční na domácí sjezdovce v Říčkách, kde by měli závodníci ski klubu využit a zúročit znalosti tréninkového kopce. Závod se koná 19.3.2017, tak přijdě podpořit naše závodníky.

Z.CH.

více zde
2.2.2017

Karolína Kloučková reprezentuje náš klub na světové Universiádě v kazašské Almaty

Karolína Kloučková odletěla se Zdeňkem Chrásteckým na světovou Universiádu do kazašské Almaty spolu s dalšími sportovci a členy realizačních týmů, kteří zastupují nejlepší vysokoškolské sportovce v zimních sportech. Karolína se zapojí do čtyřech disciplín v alpském lyžování. Účastní se SG, kombinace, obřího slalomu a slalomu speciál. Zatím absolvovala na sjezdovkách lyžařského střediska Shymbulak závod SG, kde obsadila v konkurenci padesáti závodnic parádní 16.místo.

více zde
31.1.2017

Karolína Kloučková reprezentuje klub na světové Universiádě v kazašské Almaty

Karolína Kloučková odletěla spolu s hlavním trenérem Ski klubu Ústí nad Orlicí Zdeňkem Chrásteckým reprezentovat české univerzitní sportovce na světovou Universiádu do Kazachstánu.

více zde
26.1.2017

Karolína Kloučková dvakrát vítězně v závodech OSL FIS na Tanvaldském Špičáku a RKZ žáků v Říčkách

Na konci minulého týdne se junioři a dospělí Ski klubu Ústí n.O. zúčastnili závodů FIS v Albrechticích v Jizerských horách. Konaly se tam dva obří slalomy a dva slalomy speciál. V obou obřích slalomech nenašla Karolína Kloučková mezi ženami přemožitelku a zvítězila. Po měsíčním zranění kotníku, které si přivodila během závodění v Norsku, se Karolína pomalu dostává do dobré kondice a pevně věříme, že ji zdraví vydrží, aby už nic nekomplikovalo její závodní období a mohla nadále bojovat o co nejlepší umístění. Ve slalomech postihl náš tým početný výpadek, kdy se s těžkými podmínkami na trati potýkalo mnoho závodníků, kteří nezvládli dokončit obě kola.

Od neděle se v Říčkách konaly republikové závody žactva, když se ve třech disciplínách a konkurenci téměř dvou set závodníků předvedlo na domácím kopci devět závodníků našeho Ski klubu.  Na rozšířené červené sjezdovce s uměle vytvořenými skoky se po dlouhé době uspořádala také disciplína SG. Všichni členové klubu a pracovníci areálu, kteří se podíleli na pořádání a organizaci závodů odvedli skvělou práci a zcela zaslouženě od všech slyšeli jen slova chvály. Uznání získali za kvalitu tratí, sněhu, organizaci, práci technické čety i všech ostatních, za což jim patří naše velké poděkování.

Do popředí výsledkových listin se zařadili:

Josef Walek – 8.místo OSL, dvakrát 9.místo SG

Jan Glatt – 10.místo v SG, 13.místo SL

Adéla Faltusová - 11.místo SL , 12. a 14.místo SG

Teď se koná v Říčkách ještě Skiinterkritérium, tak přijeďte podpořit naše mladé závodníky i české reprezentanty.

Z.CH.

více zde
17.1.2017

Dvě prvenství Marka Černohouse + vítězství Kristýny Schusterové v POH a další dobré výsledky Ski klubu Ústí nad Orlicí

Po Novém roce se uskotečnily dva závody POH v Červené Vodě a Českých Petrovicích, kde byli závodníci našeho oddílu vidět v popředí výsledkových listin. Marek Černohous byl dokonce hned dvakrát nejrychlejší v kategorii mladších žáků. V Č.Petrovicích nenašla přemožitelku také Kristýna Schusterová, když vyhrála kategorii starších žákyň. V Červené Vodě skončili mezi nejlepšími také Markéta Glattová na sedmém místě, Matouš Glatt osmý, dvanáctý Samuel Janecký, čtrnácté byly Marieta Bryscejnová i Silva Černohousová a na patnáctých místech dojeli sourozenci Kellnerovi (Ema a Kuba) i Matěj Hroch. V Českých Petrovicích se na pódium probojova k vítězným Markovi a Kristýně také v přípravce druhá - Anička Břízová. V různých kategoriích pak byla čtvrtá Markéta Glattová, šestý Matouš Glatt, sedmý Jakub Kellner a Marieta Bryscejnová, osmý Josef Bříza, devátý Jáchym Švandrlík, desátá Silva Černohousová, jedenáctá Emilka Smoláková, Matěj Hroch a Ema Kellnerová, dvanáctá závod dokončila Hana Švandrlíková. 

Žáci závodili v Koutech v závodech ÚKZ.  V SG překvapil skvělým výkonem a čtvrtým místem Jan Glatt. Pátý dojel v OSL Josef Walek, třináctý byl Jan Glatt a patnáctá Adéla Faltusová, která si zlepšila náladu ve slalomu, kde vybojovala šesté místo.

Teď se žáci už intenzivně připravují v Říčkách, kde se konají 22.-25.1. republikové závody na které navazuje Skiinterkritérium 26.-28.1. Junioři odjíždějí na závody FIS do Albrechtic v Jizerských horách. 

Všem závodníkům přejeme hodně úspěchů a ostatní zveme fandit na závody konané v Říčkách.

Z.CH. 

více zde
19.12.2016

Soustředění v Itálii - Val di Fiemme

               Val di Fiemme 2016                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

více zde
16.11.2016

Soustředění na ledovcích

Ski klub Ústí se připravuje na zimu v Rakousku

více zde
9.9.2016

Letní příprava závodního oddílu vrcholí

Začal nám nový školní rok, ale závodníci Ski klubu Ústí nad Orlicí ani přes prázdniny nezaháleli. 

více zde
4.5.2016

Ski klub Ústí nad Orlicí = 3. místo v celkovém hodnocení Českého poháru 2016

Na závěr sezóny proběhly závody v Koutech nad Desnou a Špindlerově Mlýně, kde se uskutečnily závěrečné závody Českého poháru Allianz dospělých a juniorů společně s Mistrovstvím ČR. Největšího úspěchu dosáhla Karolína Kloučková, která i přes zranění, dvacetidenní tréninkový výpadek a bolesti, absolvovala všechny tyto závody a v celkovém hodnocení Českého poháru jednotlivců obsadila výborné druhé místo se ziskem 600 bodů.

více zde
12