více info
Info z areálu On-line kamery
limg

Skiinterkriterium 2016

Ve dnech 23. - 24. 1. 2016 proběhl ve Ski centru Říčky již 54. ročník mezinárodního závodu žactva ve slalomu a obřím slalomu Skiinterkriterium.

54. ročník SKIINTERKRITERIUM 2016 - propozice ke stažení ZDE

skiinterkriterium

ONLINE REPORTÁŽ

Neděle 24.1. - obří slalom

Gratulujeme Všem vítězům, děkujeme Všem účastníkům a do budoucna přejeme mnoho úspěchů!

Konec letošního ročníku byl zakončen vyhlášením vítězů jednotlivých kategorií a vyhlášením absolutních vítězů. Absolutní vítězkou z dívek se stala Klaudia NEMCOVÁ ze Slovenska. Její dvě zlaté medaile rozhodly o její suverenitě. Mezi chlapci je pro tento rok absolutním vítězem Ondřej SURKOŠ, reprezentant České republiky. Včera stříbro, dnes zlato.

To nejlepší nakonec aneb z kategorie starších chlapců zajel nejlépe Ondra SURKOŠ (CZE) s časem 1:33,47 a náskokem na druhé místo 1,58 sekundy. Druhý dojel Jakub MATULKA (POL) za 1:35,05 a třetí příčku obsadil včerejší vítěz slalomu Sergey MOL (NED) s časem 1:35,43 .

Třetí zlato z obřího slalomu pro Slovensko. Vítězkou v kategorii starších žákyň se stala Klaudia NEMCOVÁ, která vyhrála i včerejší slalom! Čas 1:36,64. Pro stříbro si dojela s časem 1:38,66 Yuliya MAKOVETSKA (UKR) a bronzová Julia WLODARCZYK (POL) s časem 1:39,12. Také třetí ve včerejším slalomu.

Poslední závodní etapa, 2. kolo obřího slalomu startuje 13:45.

První kola obřího slalomu je za námi. Průběžné výsledky poslední kategorie, starších žáků: 1. Ondřej SURKOŠ (CZE) 46,93 2. Filip BALÁŽ (SVK) 47,53 3. Jakub MATULKA (POL) 47,60

Nejrychlejší z holek v úvodním kole byla Klaudia NEMCOVÁ (SVK) s časem 47,89. O 1,76 vteřiny pomalejší Julia WLODARCZYK (POL) a s nepatrným rozdílem 0,01 za polskou reprezentantkou Yuliya MAKOVETSKA (UKR).

První kolo mají za sebou starší holky. Pokračujeme staršími chlapci.

V tuto chvíli se staví trať pro kategorii starších žáků pod vedením Petra Záhrobského. První kolo odjedou stejné jak holky tak kluci.

Mladší kluci už mají také odjeto a Slovensko má z "obřáku" druhou zlatou. Česká republika druhou stříbrnou. Naopak první medaili na letošním Skiinterkriteriu získala Velká Británie.
1. Miroslav ILAVSKÝ (SVK)
2. David KUBEŠ (CZE)
3.Josh GALMARINI (GBR)

Na řadu přichází kategorie mladších chlapců.

Mladší holky již mají "obřák" za sebou a pořadí je následující: První místo a druhou zlatou medaili z letošního Skiinterkriteria si odveze Rebeka JANČOVÁ (SVK), pro stříbro si dojela Barbora NOVÁKOVÁ (CZE) a bronzovou příčku obsadila Alica SUROVÁ (SVK).

Druhý den a obří slalom zahájily mladší žákyně. Online přímý přenos zde.